Wpis z mikrobloga

@WatchYourBack: tego się bałem. Czyli czas zmienić samochód ( ͡° ͜ʖ ͡°) Miałem takie etapy:
Przesiadka z Mondeo 90KM do C5 110KM - ł#!$%@?, ale pocisk.
Po kilku miesiącach, trochę słabawy
Chip - ł#!$%@?, ale pocisk
No i teraz jestem znów na etapie, że trochę mi brakuje mocy. A może nawet nie tyle mocy, co momentu. Nie #!$%@?, ale lubię jak mnie wgniata w fotel i jak
@WatchYourBack: od pewnego czasu marzy mi się 2.7 V6 HDi, ale podobno czasami potrafi być problematyczny ze względu na rzadkość występowania - Jaguary, Land Rovery, 607, C5 X7 i C6. Z drugiej strony jeśli byłby tak udany jak 2.0HDi, to wszystko fajnie. Ale jeśli będzie tak udany jak 2.2HDi to #!$%@? :) Są jeszcze sprawdzone niemieckie konstrukcje, ale nie jestem fanem niemieckiej motoryzacji - jakoś źle się czuję w tych samochodach.
@rolfik_r1: kup mniej komfortowe auto, z gorszym wyciszeniem i najlepiej lżejsze ;) Ja w 2.0 HDI 150KM mam wrażenie jakby to był muł w porównaniu do benzyny 1.6 100KM z 99 roku w innym aucie, a na papierze jest ponad 4sek. lepiej do setki, czyli przepaść.

p.s. zdaje się, że Twój mk1 nie ma dwumasy. Jak kupisz nowe to będzie miało i taki styl jazdy jaki preferujesz się jej nie przysłuży..
mniej komfortowe auto, z gorszym wyciszeniem


@Vendetta0511: komfort i wyciszenie to dwie podstawowe rzeczy, na które patrzę przy zakupie :) Moja C5 ma już dwumasę, ale na szczęście DPFa jeszcze nie ma. Zastanawiałem się mocno nad benzyną i nie wykluczam. Chociaż w dieslu lubię moment obrotowy. Żadnych redukcji, 70km/h na piątce, 1500 rpm, wciskam gaz i wyprzedzam
@rolfik_r1: właśnie sprzedałem mk1 109km. I kurde nie ma fajnego diesla z PSA. Nie wiadomo czego szukać. Ja chyba spróbuje V6+lpg+automat. Przez przypadek miałem C5 i bardzo cieżko mi myślec o innym aucie jak ten citroen.