Wpis z mikrobloga

@mister_pink: Zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością :) Jesteśmy organizacją, która sprawdza wypowiedzi polityków pod względem ich prawdziwości. Niedawno obchodziliśmy trzy lata i mamy na swoim koncie mnóstwo analiz. Dlatego zapraszam zarówno do obserwowania przeszłej działalności jak i bieżącej i przyszłej. Jesteśmy aktywny cały czas, ale najbardziej podczas wyborów, kiedy jest gorąco :>
@DemagogPL: Zaskoczyła mnie jego osoba podczas kampanii wyborczej raczej pozytywnie, choć nie zgadzałem i nadal się nie zgadzam z większością głoszonych przez niego poglądów. Obecnie stosunek do jego postaci mam raczej neutralny, ale bliżej do pozytywnego dzięki tej jego wrodzonej memiczności.
@mister_pink: Dokładnie jak @BongoBong mówi, zapoznaj się z naszą dotychczasową działalnością. Politycy bardzo często przychodzą do radia czy telewizji zupełnie nieprzygotowani, albo znane sobie dane przekręcają, zawyżają lub zaniżają w zależności do ich interesu. Nie możemy jedynie wytykać fałszów i manipulacji, bo mimo wszystko politycy w większości mówią prawdę (!) i ją także musimy w jakiś sposób docenić i zaznaczyć. Z samego faktu chęci przekazywania społeczeństwu PRAWDY czy dobrego przygotowania się
@BongoBong:

Ale w tej to nie wiem o co robić jakieś halo? Zandberg powtórzył komunikat WHO i tyle. Nie słyszałem dotąd w mediach żeby robił jakieś apele o obowiązkowe szczepienia, za to słyszałem ze chce wprowadzenia 75% podatku dla najbogatszych.

@DemagogPL:

O jego stosunku do podatku dla najbogatszych napiszcie.
@mister_pink: Nie wiem czy jest sens, żebym powtarzał poprzednie komentarze, bo musiałbym zrobić kopiuj-wklej. Nikt nie robi halo. Jest wystąpienie, jest merytoryczna, sprawdzalna wypowiedź, jest nasza ocena. Chyba wiesz, że ludzie często za pewnik biorą wypowiedzi polityków, kiedy np. pojawiają się cyfry. No bo kto by to sprawdzał? Podtekst i tak się przedostanie do mózgu odbiorcy. A my staramy się to odkłamywać.
Co więcej, nas nie interesują poglądy polityków. Ani ich
@mister_pink: Poza tym, poza powtórzeniem komunikatu WHO, Pan Zandberg podał również informację o lawinowym wzroście zachorowań na odrę w Polsce. Warto wejść w link, który podałem we wpisie. Podrzucę dane, które umieściliśmy w analizie wypowiedzi Zandberga:

Według danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, w Polsce stale wzrasta liczba zachorowań na odrę:

2010 rok: 13 zachorowań
2011 rok: 38 zachorowań
2012 rok: 70 zachorowań
2013 rok: 84 zachorowania
2014 rok: 110 zachorowań

Dynamicznie
JAKI MASZ STOSUNEK DO ADRIANA ZANDBERGA?


@DemagogPL: miałem pisać że oczywiście negatywny, ale w sumie nie znam jego poglądów a negatywny wizerunek kreuje wręcz nieskończona tępota członków i członkiń razem (choćby część ich przedstawicieli tu na wykopie - nie są w stanie przeprowadzić choćby prostej merytorycznej rozmowy) oraz memy tworzone przez ich partię (głównie świętokrzyskie(?)) będące równie głupie.

Mimo wszystko mam jakieś chyba nieskończone pokłady wiary w ludzi bo trudno mi
@DemagogPL: Szanuje Waszą pracę. Mam nadzieję, że sprawdzicie bajanie Zandberga w niemal każdym wywiadzie, o tym, że bogatsi płaca niższe (procentowo) podatki niż biedni, jest to prawdą w bardzo, bardzo rzadkim przypadku, który się spełni tylko gdy porównamy 2 bardzo szczególne przypadki potem przekłąda ten szczególny przypadek na normę czy regułę. Poza tym w niemal 100% przypadków bogatsi płaca procentowo więcej niż biedni. Podczas gdy on ciągle mówi, że jako