Wpis z mikrobloga

Mirki jako, że kupiłem sobie w końcu #motocykle, a często jeżdżę ze znajomym to myślimy nad jakimś intercomem. Tylko teraz budżet... Czy trzeba wydawać 2tyś żeby czasami coś powiedzieć, że lecimy tu i tu. Czy wystarczy jakiś niskobudżetowy intercom ? Macie coś do polecenia :)?
#motomirko
  • 53
  • Odpowiedz
@Bialy_Mis:
kupilem Sena smh10d dwupak za ~1200 cebulionów i powiem Ci, ze jestem zajebiscie zadowolony. Niestety nie mam porownania do tanszych - choc zastanawialem sie nad chinczykiem. Jednak tutaj masz troche wieksze mozliwosci na przyszlosc, xsedxr mozna pozniej podlaczyc 4 osoby. Co do mojej opinii apropo seny - w rozmowach telefonicznych motocyklista slyszy idealnie (moze troche za mocno podbija wysokie tony) a osoba po drugiej stronie sluchawki w ogole nie
  • Odpowiedz
@Bialy_Mis: Ja mam Tcom-SC od ok miesiąca i jestem zadowolony.
Za taki zestaw zapłaciłem ok 500zł. Kupiłem na Allegro - sklep w Olkuszu. Mam gwarancję. Jeżdżę w otwartym kasku i faktycznie pogadać można max do 90km/h potem trzeba przekrzykiwać wiatr. Może w pełnym szczękowcu byłoby lepiej. Rozmawiam z plecaczkiem więc zasięg jest :o) ale jak odchodzę np. na stacji do sklepu to nie gubi a ona stoi przy dystrybutorze. Głośność
s.....a - @Bialy_Mis: Ja mam Tcom-SC od ok miesiąca i jestem zadowolony.
Za taki zes...

źródło: comment_FbtS6KPyhh1e84aJO7TlmX0YBDcLaBU6.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Bialy_Mis: Mam pełny LS2. Jest wygodny i ma wszystkie niezbędne atesty więc IMHO jest bezpieczny. Kasków LS2 używają nawet w GP.
Używam go na co dzień. Stajl zachowujesz taki jaki chcesz więc się nie przejmuj. Kwestia otwierania szczęki to twój osobisty wybór. Mi tam nie było to potrzebne ale mam 2gi kask otwarty bo latem w LS2 jest po prostu za gorąco.
  • Odpowiedz
  • 1
@solo_ta mam na tą chwilę pożyczone niestety. Bo kupno marauder był po prostu nie zapowiedziany :d
Trzeba przyznać że ten ls2 jest wygodniejszy niż mojego znajomego hjc. Dzięki za opinie. Szkoda że biały 300zl drożej :d
  • Odpowiedz
@Bialy_Mis: Do pewnego pułapu decydują zastosowane materiały, rozwiązania. Powyżej to kolorki, wzorki i pierdoły nie mające znaczenia.W LS2 jeżdżą w motogp a znaczy to tyle że firma ma kasę żeby bulić na marketing. Ważne z czego jest wykonana skorupa, z czego szyba, jakie wyplenienie,jakie zapięcie, czy mam zrywkę do poduszek- ważne przy wypadku, czy nie skrzypi, czy nie wieje,czy jest blenda,pinlock. Każdy producent zachwala jaki jego sprzęt jest uber, myślę
  • Odpowiedz
  • 0
@hypation właśnie spodobał mi się kilka dni temu GT air... Ale cena, ale za bezpieczeństwo trzeba płacić więc będę nad nim myślał.
Ale pomimo marketingu to chyba w moto też mają trochę pojęcie o bezpieczeństwie i chyba byle skorupy nie zakładają
  • Odpowiedz
Ale pomimo marketingu to chyba w moto też mają trochę pojęcie o bezpieczeństwie i chyba byle skorupy nie zakładają


@Bialy_Mis: Myślę jednak, że używają innych kasków niż te za 200-500zł. Bo jednak z czegoś się bierze to, że Arai, HJC czy Shoei kosztują po 2-3k ;) Może być róznica, ale no nie uwierzę w to, że kask za 500zł od LS2 to jest ten na głowie zawodnika motoGP
  • Odpowiedz
Ale pomimo marketingu to chyba w moto też mają trochę pojęcie o bezpieczeństwie i chyba byle skorupy nie zakładają


@Bialy_Mis: to jest całkowicie inna technologia i materiały.
Coś takiego jak marka Ford. Z jednej strony KA a z drugiej strony Forda GT. Tam trafiają towary najbardziej pro. Kosmiczne technologie, ultra lekkie, praktycznie niedostępne dla szarego motocyklisty. Praktycznie nic ich nie łączy oprócz znaczka :). Także to jest kiepski wyznacznik, ew.
  • Odpowiedz
@solo_ta: Czyli rozumiem, że jadąc gdzieś w trasie obok siebie (czy tam odległość paru aut) Tcom daje radę? Ew. czy jesteś w stanie w jakiś sposób przetestować szacunkowy zasięg Twojego interkomu? Pytam, bo chciałem coś taniego zaproponować znajomym (jednak nie mają 1k PLN póki co na to), i zastanawiam się, czy będą zadowoleni. I drugie pytanie - co powoduje, że powyżej 90 rozmawia się słabo? Interkom też przesyła dźwięk wiatru,
  • Odpowiedz
@noriad: Uważam, że 500m na bank łączność utrzyma. Jak napisałem na stacji, z pomieszczenia zasięg jest no to w otwartej przestrzeni powinno być chyba dużo lepiej.
Powyżej 90 słychać głośny szum wiatru,. Dźwięk oczywiście jest, głośność jest ok. i da się dogadać. Ja dobrze słyszę, że ona mówi ale nie rozumiem co bo wiatr jest jeszcze głośniejszy. Może trzeba pokombinować ze schowaniem mikrofonu głebiej? Jest na nim gabka.
Edit. Aha
  • Odpowiedz
@Bialy_Mis: używam od zeszłego roku z bratem interphone v6. Niestety też posiada wcześniej wspomniane wady taniego interkomu- jaka cena taka jakość. Szczerze wiec polecam dozbierac do czegoś sensowniejszego.
  • Odpowiedz