Wpis z mikrobloga

Mirki jako, że kupiłem sobie w końcu #motocykle, a często jeżdżę ze znajomym to myślimy nad jakimś intercomem. Tylko teraz budżet... Czy trzeba wydawać 2tyś żeby czasami coś powiedzieć, że lecimy tu i tu. Czy wystarczy jakiś niskobudżetowy intercom ? Macie coś do polecenia :)?
#motomirko
  • 53
  • Odpowiedz
@Bialy_Mis sena do 8 interkomów + teraz zrobili jakaś apke na telefon która tworzy grupę i normalnie po internecie idzie dźwięk więc pewnie jeszcze więcej
(A niższe modele do 4 z tego co pamiętam)
  • Odpowiedz
@Bialy_Mis:
http://www.gearbest.com/motorcycle-parts/pp_264923.html?vip=1086945

Właśnie czekam na dostawę (jedna sztuka do testów). Na YT można znaleźć recenzje i to w większości pozytywne jak na urządzenie za tę cenę: ok. 30$
Co do zasięgu podobno może być to ok. 500 metrów a nie 800-1000 m.
Na jednej stronie podane było, że można połączyć do 5 urządzeń w trybie intercom, niestety w opisie tego nie potwierdzają.
Dla mnie decydujące było połączenie z tel. w
ERrr - @BialyMis: 
http://www.gearbest.com/motorcycle-parts/pp264923.html?vip=108694...

źródło: comment_9t5JZz3fCP3V6FzpJCp2ENMKkkkkjloc.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Bialy_Mis: Interkom - póki nie masz, to wydaje się luksusowym gadżetem,a jak się już kupi, to nie ma praktyczniejszej rzeczy. Generalnie gada się cały czas.

My kupiliśmy Interphone Tour za względu na parametry, głównie baterię i cenowo wychodziło optymalnie (sena była 400 zł droższa przy podobnych parametrach, ale dużo gorszej baterii).

Co do kasku, mam GT Air i dobrze się sprawdza, też z interkomem nie było problemu, bo są wgłębienia
  • Odpowiedz
@Przyglup: Tak, paczka dotarła. Póki co tylko jedna sztuka, także jak działa sam interkom jeszcze nie wiem, chociaż znajomy też pewnie będzie niedługo zamawiał, to wtedy można będzie i to przetestować. Wg instrukcji można połączyć jako interkom w sumie do trzech urządzeń.
Natomiast jako radio czy BT z telefonem działa super. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Głośniki nie przeszkadzają i nawet basy są w porządku jak na
ERrr - @Przyglup: Tak, paczka dotarła. Póki co tylko jedna sztuka, także jak działa s...

źródło: comment_5SeHEFNo1f8oJ5fwhGusowXOSL0TBd90.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Przyglup: Co do radia: sam dzwięk jest dobry ale nie wyszukuje tyle stacji, co np. radio w samochodzie. Może w centrum większego miasta będzie dobrze z zasięgiem ale poza miastem gubi się co jakiś czas. (Testowane poza PL)
Bardziej przydatne do słuchania wiadomości, np. przełączyć o pełnej godzinie na chwilę niż do słuchania muzyki.
(znajomy zamówił już kolejne dwie sztuki, także w przyszłości interkom też będzie można przetestować)
  • Odpowiedz
@Antarktis: Do znajomego w międzyczasie też doszła paczka, także i funkcja intercomu przetestowana.
Zasięg mogę potwierdzić ok. 1 km. Przy prędkości ~120 km/h u mnie było wszystko wyraźnie słychać, znajomy mówił, że u niego za bardzo wiatr przeszkadzał - w sensie, że jego kask jest za mało wytłumiony.
W porównaniu do walkie talkie bez redukcji szumów, tutaj rzeczywiście to działa i słychać różnicę, w tym pierwszym zasięg jest może dużo
  • Odpowiedz