Wpis z mikrobloga

@Okocza84: od siebie - polecam. Miałem V50 (nadal jest w rodzinie), potem C30 (to samo auto, tylko w babskim nadwoziu). Oba z silnikami 2.0D, czyli z Peugeot/Citroen/Ford.
Zawieszenie i hamulce to samo co w Focusie MK2, więc eksploatacja w normalnych pieniądzach.
@mattcabb: Kumpel od roku jeździ od serwisu do serwisu i nawet ASO nie wie co się z tym motorem dzieje (znika moc w pewnym zakresie obrotów), stan wydatków na dzisiaj - 15 000 PLN.

W serwisie mojego szefa średnio dwa w miesiącu stoją z różnymi cudami do roboty.

Oczywiście równolegle do nich jest cała masa jeżdżących długo i szczęśliwie. Po prostu trzeba mieć szczęście przy zakupie.
@Okocza84: V50 polecam, tylko jeśli chodzi o wymiary w środku to może być ciasno. Jeśli masz 185cm + to może być ciasno. Bagażnik też nie jest szalony ale dla mnie w sam raz :) Bardzo dobrze się prowadzi, dynamiczne auto. Gorąco polecam. Ja mam diesla 2.0d, miałem kilka drogich napraw ale i tak jestem zadowolony.
@Kejran: Ten egzemplarz był u magików z najwyższej krajowej półki - poddali się. Aktualnie egzemplarz ogarnia Volvo Team (mają bardzo dobre opinie) i też idzie im jak po grudzie, a rachunki rosną.
@mattcabb
@V_50
Dzięki serdeczne za waszą pomoc chyba zostanę przy tym wyborze faktycznie jestem 6 dość wysoki i jescze nie miałem okazji siedzieć w tym aucie żeby się przekonać czy faktycznie jest ciasno ale na pewno na to zwrócę uwagę powiedzcie mi czy ta wersja 1.6 to bardzo mulasta będzie widzę na necie że jest tego dużo więcej niż 2.0 no i jak są jakieś konkretne bolączki tego modelu to fajnie by
@Okocza84: 1.6D nie jest mulasty. Jak brałem C30, to też go brałem pod uwagę. Wkładają ten silnik nawet do S80. Oczywiście to nie jest demon prędkości, ale jeżeli nie ścigasz się spod świateł to da radę.

Soczewki halogenowe po kilku latach miały wypalone odbłyśniki.
Boczek fotela kierowcy pękał (ale to przedlift)
Ciężko poprawić fabryczne audio, jeżeli weźmiesz podstawowe. Gra słabo, a np. zestaw High Performance jest dużo lepszy. Jeżeli nie będzie
@Okocza84: Mamy podobny problem. Tyle, że nieco większy budżet, do 25 powiedzmy. Szukam laguny III w kombiku z roku 2011-2012 ( powypadki też biorę pod uwagę - a w sumie zwłaszcza te ). Najeździłem się już tym 1.5dci i wcale nie jest złe.