Wpis z mikrobloga

Wybaczcie, że nic ostatnio nie piszę pod tagiem #kacikpracodawcy, ale w ostatnich tygodniach wszystkie siły przeznaczyłem na pisanie i organizację sprzedaży mojej książki. Postanowiłem wydać (self-publishing) napisany przeze mnie poradnik budowlany. Koncentruję się w nim na współpracy z wykonawcami i opisuję w jaki sposób dobrać odpowiednie ekipy, w jaki sposób z nimi negocjować, jak kontrolować i rozliczać prace. Poradnik będzie w sprzedaży wyłącznie w wersji papierowej.
Po cichu liczę, że sprzedam 1000 egzemplarzy. Po wyprzedaniu pierwszego nakładu zrobię zestawienie poniesionych kosztów oraz zdradzę uzyskane przychody. A jeżeli pierwszy nakład się nie sprzeda i zaliczę porażkę to... też zrobię takie zestawienie :)
Obserwujcie #budujzchaferem :)

Do tego ostatnie tygodnie upłynęły i upływają pod znakiem muzyki. Zostałem współautorem muzyki do filmu „Solace” - http://filmgrupa.com/portfolio/solace
Byłem na (pra)premierze. Niesamowitym uczuciem jest usłyszenie swojej twórczości w kinie.
Po więcej informacji na tematy muzyczne… #muzykachafera ;)
No i (powoli) kończę pracę nad stroną internetową - zamierzam zająć się poważnie muzyką. Tak to już jest, że po 11 latach prowadzenia działalności człowiek na ochotę wrócić do swojego hobby.

A do kącika pracodawcy wrócę za kilka tygodni, jak tylko ogarnę wszystkie rzeczy związane ze składem, drukiem i marketingiem mojego poradnika… Trzymajcie kciuki!
  • 17
  • Odpowiedz
@chafer: myślę że więcej osób by się na niego skusiło gdyby był w wersji elektronicznej - kliknięte, kupione, książka na mailu/do pobrania w sklepie internetowym
niższa cena bo odpadają koszty druku też byłaby dodatkowym atutem i myślę że więcej osób kupiłoby nawet wersję elektroniczną niż papierową - w dobie takiej ilości czytników - a jeśli nie czytnik, to byle jaki smartfon z odpowiednią aplikacją odczyta taki plik

no chyba że jest
  • Odpowiedz
@Al_Bundy: Są co najmniej 4 powody:

1. VAT na Ebooki - 23%. VAT na książki drukowane - 5%. Oznacza to, że różnica w VAT pokrywa mi koszty druku i jeszcze zostaje. Absurd, ale tak jest...
2. Za książkę, która jest dostępna tylko w wersji drukowanej, można policzyć więcej. Taki produkt jest po prostu niejako produktem z nieco z wyższej półki.
3. Z moich źródeł wynika, że sprzedaż zarówno książki papierowej i
  • Odpowiedz
różnica w VAT pokrywa mi koszty druku i jeszcze zostaje


@chafer: Poważnie? Przy 30zł netto, różnic w vat to 5,40zł. Wystarcza na skład, druk, dostawę do księgarni?

2. Za książkę, która jest dostępna tylko w wersji drukowanej, można policzyć więcej


@chafer: Jasne. Chociaż na ja przykład kupiłbym taniej elektroniczną wersję by mieć na przyszłość, a papierową drożej niekoniecznie - raz, że się nie buduje teraz, dwa, że miejsce zajmuje. Od
  • Odpowiedz
1. VAT na Ebooki - 23%. VAT na książki drukowane - 5%. Oznacza to, że różnica w VAT pokrywa mi koszty druku i jeszcze zostaje. Absurd, ale tak jest...


Jeśli masz to policzone to nie dyskutuję.

2. Za książkę, która jest dostępna tylko w wersji drukowanej, można policzyć więcej. Taki produkt jest po prostu niejako produktem z nieco z wyższej półki.


Nie napisałem tylko i wyłącznie o wersji elektronicznej, komu się spodoba
  • Odpowiedz
Na wstępie - to, że nie będzie wersji elektronicznej na początku nie oznacza, że tak będzie zawsze. Jak będzie zapotrzebowanie to i ebooki się znajdą. :)

Poważnie? Przy 30zł netto, różnic w vat to 5,40zł. Wystarcza na skład, druk, dostawę do księgarni?


@maur: Na druk tak. Składu nie liczę (książka i tak by była dostępna w wersji papierowej), dostawy do księgarni nie ma :) No i cena będzie wyższa - 49
  • Odpowiedz
@chafer: to poradnik dla osób, które chcą zbudować sobie dom czy także dla managerów prowadzących większe inwestycje? Z pozycji jakiego zajmowanego stanowiska czerpałeś doświadczenie, którym dzielisz się w tej książce?
  • Odpowiedz
@p1p2p3: Poradnik jest skierowany do osób, które zamierzają zbudować swój pierwszy dom, a wcześniej nie miały doświadczenia we współpracy z ludźmi. Największy nacisk w poradniku chyba kładę na to, aby nadmiernie nie ufać ludziom i aby rozsądnie dobierać wykonawców. A napisałem go z punktu widzenia przedsiębiorcy oraz osoby, która systemem gospodarczym zbudowała własny dom. Uważam, że dzięki prowadzeniu własnej działalności budowa mojego domu poszła całkiem sprawnie. Nie uniknąłem jednak kilku błędów
  • Odpowiedz
@chafer: Cześć super pomysł ,wydaje mnie się że to pierwsza pozycja tego typu na rynku. Jak prognozujesz koszt poradnika? Przewidujesz kolejne wydania czy tylko naklad 1000sztuk?
  • Odpowiedz
@Andurio: Będę go sprzedawał za 49 zł netto i ewentualnie dorzucał koszt przesyłki gratis. Planuję większy nakład, ale nie chcę przeinwestować na początku :) Chociaż to kuszące, bo cena druku jednego egzemplarza przy np. 2000 sztuk jest znacząco niższa niż przy 1000... ;)
  • Odpowiedz
@Andurio: A, i jeszcze zrobię przedsprzedaż za parę dni - będzie możliwość kupienia poradnika przez 2 dni w znacznie niższej cenie, kosztem tego, że trzeba będzie poczekać ok. 2 tygodnie na dostawę przesyłki. Dzięki temu będę mógł oszacować liczbę drukowanych egzemplarzy.
  • Odpowiedz