Wpis z mikrobloga

Mirku, może któryś z was robił kiedyś projekt logera pozycji GPS na kartę microSD według tutoriala z internetu i mógłby go polecić?
Albo ktoś nie robił a zna dobre opracowanie tego tematu? Podłączyć umiem, ale napisać dobry i wydajny kod do wykonywania tego zadania już mniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chciałbym co 5min zapisywać pozycję GPS i godzinę na kartę pamięci podpiętą pod #arduino nano w zwykły plik txt.
mam moduł GPS NEO6MV2 i najprostszy moduł do kart microSD jak ten poniżej.
Dam worek plusików dla wybawcy!
#kiciochpyta #arduino #gps #diy #programowanie
Pobierz sebask - Mirku, może któryś z was robił kiedyś projekt logera pozycji GPS na kartę mi...
źródło: comment_didT0mazElAfjjLfKHG2hjjZh61QV6HO.jpg
  • 9
Zapomniałem dopisać: tak wiem, że złodzieje mają zagłuszacze GPS ale w tym wypadku nie ma to dla mnie znaczenia bo to hobbystyczny projekt i nie będzie służył do śledzenia złodzieja.
@sebask: Ściągnij sobie bibiloteki do gps i microsd i z nich skorzystaj, wyjdzie ci parenaście linijek kodu. Optymalizację pod baterię zrób zasilając moduł SD i GPS przez tranzystor a samo arduino wygaś biblioteką lowpower. Nie ma co się męczyć :) Parsowanie kodu z modułów GSM jest ciężkim tematem i nie warto w to wchodzić.
Optymalizację pod baterię zrób zasilając moduł SD i GPS przez tranzystor

@Kyokub: dzięki za rzeczową odpowiedź, podeślesz przykład takiego rozwiązania?