Wpis z mikrobloga

@crystaldragon:

zawiść,zadrość, mieszanie z błotem i wielkie kompleksy.

Totalnie brzmi mi to jak PiS.

Poza tym badania są jasne. Osoby o prawicowych poglądach (które są z kolei skorelowane z patriotyzmem) mają lepiej rozwinięte ciało migdałowate. Jest to prymitywna część mózgu (prymitywna tj. posiadają ją nawet prymitywne organizmy) odpowiadające za agresje, negatywne emocje czy poczucie strachu. Osoby o bardziej lewicowych poglądach mają za to lepiej rozwinięty przedni zakręt kory obręczy. Ten obszar
@InnyKtosek: Trafiłeś na osobę która także fascynuję się neurobiologią :)
Po pierwsze zrównanie funkcji ciała migdałowatego do tak wąskich ram jest błędne, to ciało razem z układem limbicznym odpowiada również za nawiązywanie kontaktów międzyludzkich i pozytywne emocje/empatie które wykorzystuję lewica np. spoty opowiadające się za przyjmowanie imigrantów z krajów ogarniętych wojną/pokazywanie cierpienia drugiej osoby/pomoc biednym to domena lewicy.
Strach i smutek odczuwa każdy z nas, pytanie czy nad emocjami mamy kontrolę
Osoby o bardziej lewicowych poglądach mają za to lepiej rozwinięty


@InnyKtosek: a co jak ktoś był młody, durny i był lewicowcem a potem sprawicował? Albo jak Giertych - najpierw hailował i pucował mumina do portretów Hitlera a potem szedł ręka w rękę na wiece z dewiantami?
Strasznie naciągana ta wasza teoryjka o mózgu ale widzę, że musicie ją sobie powtarzać żeby podbudować własne znikome poczucie wartości..

Zresztą kolega @crystaldragon rozprawił się
@crystaldragon:

Trafiłeś na osobę która także fascynuję się neurobiologią :)


No to powinieneś wiedzieć, że układ limbiczny o którym piszesz nie jest źródłem emocji a odpowiada z grubsza za ich kontrolowanie. Dlatego jego uszkodzenie może ale nie musi wywoływać agresje.

Omijam internetowe blogi i artykuły przygotowane przez ludzi bez stopniów naukowych często są tam napisane straszne głupoty


Psychology Today i Discover Magazine to "jakieś internetowe blogi"... ok.

Ludzie skłonni do konfliktów
@InnyKtosek: dobra dobra, jesteśmy na portalu ze śmiesznymi obrazkami a nie ma sympozium naukowym.
Minęły 2 dni i widać, że poszperałeś trochę, by jakość wyjść z twarzą po tych odważnych twierdzeniach dot. mózgu lewicowca i prawicowca. Tyle wystarczyło byś określał się już prawie jako ekspert ("Tak wszyscy go znamy") xD
Ale cały czas nie odniosłeś się do mojej argumentacji - co z ludźmi, którzy zmienili poglądy? Mózg też im się zmienia?
@arczer:

Minęły 2 dni i widać, że poszperałeś trochę, by jakość wyjść z twarzą po tych odważnych twierdzeniach dot. mózgu lewicowca i prawicowca

Nie każdy marnuje cały wolny czas na portal ze śmiesznymi obrazkami jak Ty. Co do tych "odważnych twierdzeń" to nie są moje wymysły tylko wszystko to masz ładnie opisane w tych podlinkowanych artykułach a u ich dołu masz bibliografię. Ja je tylko streściłem a @crystaldragon powołuje się na