Wpis z mikrobloga

Oto burak roku!

Sytuacją zbulwersowany był jeden z właścicieli pojazdu na którym znalazła się naklejka. - Widzą przecież, ze nie ma miejsc na parkingu to zamiast dać ludziom w spokoju posłuchać koncertu chodzą robią zdjęcia i naklejki zostawiają. Teraz posypią się mandaty. Drogo mnie ten koncert kosztował jednak.


Fajnie, że SM WRESZCIE się wzięła do roboty. Szkoda jednak, że bawią się w naklejki zamiast po prostu odholować te graty na drugi koniec miasta - może wtedy dotrze do tych buraków, że oni nie są królami świata i oprócz nich są jeszcze inni uczestnicy ruchu.

Powinno być tak, że prywatne firmy sobie krążą po mieście i szukają źle zaparkowanych samochodów i je odholowują. W zamian za to pobierają opłatę za odholowanie która jest w gratisie do kwoty mandatu. Oczywiście każda sytuacja udokumentowana zdjęciami i na mieście od razu byłby porządek. Na początek pewnie słychać by było wycie buraczanych mord, ale po miesiącu parkowanie trawnikach czy chodnikach odeszłoby w niepamięć.

#kielce #parkowanie #pord #prawojazdy #polskiedrogi

http://www.naszekielce.com/?q=niedzielne_oklejanie_straży_miejskiej
lewactwo - Oto burak roku!

 Sytuacją zbulwersowany był jeden z właścicieli pojazdu ...

źródło: comment_CMZgKjYzhZt1XsyHjG9q4tvJhInNodIt.jpg

Pobierz
  • 29
@polecam_poczytac_heideggera: to nie tok myślenia tylko fakt, który miał miejsce na zachodzie. Posłuże się przykładem z Wiednia gdyż byłem na wykładzie u profesora (nazwiska nie pamiętam). Przy ograniczeniu miejsc postojowych i trudnościach ze znalezieniem miejsca po prostu traci się za dużo czasu na szukanie, przestaje się czasowo to opłacać, ludzie się przesiadają (przesiedli w sumie bo to fakt dokonany) na komunikacje zbiorową.

Dla nas jest to dziwne dlatego, że jak nie
@demoos:

przestaje się czasowo to opłacać, ludzie się przesiadają (przesiedli w sumie bo to fakt dokonany) na komunikacje zbiorową.

Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że żeby ludzie chcieli się przesiąść, komunikacja zbiorowa musi faktycznie funkcjonować? W USA ludzie potrafią przeznaczać nawet 1/3 ich miesięcznego budżetu na utrzymanie samochodu, bo nie mają alternatywy. Myślisz, że w Polsce komunikacja miejska jest na poziomie zachodniej Europy, żeby tak po prostu ludzie mogli się
@polecam_poczytac_heideggera: jakie życzenie skoro gdzie indziej tak zrobili?

To, że musi działać komunikacja to ja dobrze wiem, choć Polakowi nigdy nie dogodzisz. Kolejny problem to nasza mentalność.

Przykład z mojego podwórka - górnicy i ludzie z elektrowni, to nic, że kilku mieszka w promieniu 100m i mogliby jeździć jednym autem a nie na 4 osobno, "stać mnie i co się ma auto marnować" a później płacz, szok i niedowierzanie, nie ma
demoos - @polecampoczytacheideggera: jakie życzenie skoro gdzie indziej tak zrobili? ...

źródło: comment_qre2KrgJ3lY874FcLN31WvdCjZ3hMYPq.jpg

Pobierz
@demoos:

choć Polakowi nigdy nie dogodzisz. Kolejny problem to nasza mentalność.

No tak, bo to przecież jest tylko kwestia mentalności, a nie #!$%@? niedofinansowanej komunikacji miejskiej w większości aglomeracji w kraju. Chcesz karać kierowców za to, że #!$%@? parkują, bo nie mają gdzie parkować. Mylisz skutek z przyczyną. Jeżeli chcesz mniej samochodów w mieście, to musisz mieć zdrową komunikację miejską, jak również dobrze rozmieszczone parkingi podziemne cz nadziemne przy wjazdach do
@polecam_poczytac_heideggera: ze szklanej kuli wywróżyłeś, że gówno wiem o KM? xD

Przykład dałem z miasta gdzie jest jedna z lepszych KM w kraju xD ale #!$%@? tam, nie wiem ale się wypowiem xD

Dałem nawet przykłady, jadą Janusze na jendną zmiane ale każdy osobno bo bogaty i go stać a parking jest z gumy xD Niech jada we czterech jednym autem, a w tym przypadku i KM, mają 100m na przystanek
Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że żeby ludzie chcieli się przesiąść, komunikacja zbiorowa musi faktycznie funkcjonować? W USA ludzie potrafią przeznaczać nawet 1/3 ich miesięcznego budżetu na utrzymanie samochodu, bo nie mają alternatywy. Myślisz, że w Polsce komunikacja miejska jest na poziomie zachodniej Europy, żeby tak po prostu ludzie mogli się na nią przesiąść? Przecież to co piszesz bardziej brzmi jak życzeniowe myślenie.


@polecam_poczytac_heideggera: czy ty jechałeś kiedyś autobusem? W