Wpis z mikrobloga

@nielu: Ja to raczej pomyślałem o gościach. Przylatują, albo ewentualnie przyjeżdżają pociągiem znajomi na weekend i mogą sobie komfortowo zwiedzać okolicę takim autem. Pewnie powstaną też dodatkowe dedykowane miejsca parkingowe dla elektrycznych samochodów i wtedy jeszcze wygodniej będzie można się tutaj poruszać. Wiem, że są wypożyczalnie zwykłych aut, ale wolałbym mieć imienną kartę do takich pojazdów, a nie za każdym razem zastanawiać się nad kaucjami, kartami debetowymi i całą resztą formalności.
Pracuję w Olivia Business Centre, staram się dowiedzieć czy prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą mogę podpisać umowę z Energą o wynajem. Jeżeli okaże się, że mogę, to opcja jest naprawdę dobra. Ciekawe czy podane ceny to brutto czy netto, jeżeli brutto, to jest nawet korzystne cenowo. Wyczytałem gdzieś, że od wynajmu aut elektrycznych nie musisz prowadzić kilometrówki, więc jest możliwość pełnego odliczenia VAT + kosztów (o ile wynajmujesz auto do celów prowadzenia działalności).
@Issac @aLi1337: niestety nie jest tak kolorowo, dostałem po 2 tyg odpowiedź. Ceny podane w artykule są cenami neto. Plus jako strona umowy musiałbyś płacić Enerdze miesięcznie 1000 zł netto czynszu, który chyba można wykorzystać w ramach wynajmu, ale już nie analizowałem dokładnie warunków, raczej kwota nie podlega zwrotowi w przypadku niewykorzystania. Ale możliwość jest jakby chcieć to zaakceptować :).