Wpis z mikrobloga

Hej

Wraz z moją dziewczyną zamierzam skorzystać z usług @sorek

Dużo jest opinii, tych pozytywnych i negatywnych. Chciałbym poznać opinie tych co są teraz na miejscu w #uk #barnsley , odpowiedzi takie jak to, że sorek zarabia na polaczkach, czy że można taniej znaleźć mnie nie interesują bo nikt za darmo nie będzie latał wokół kogoś, a o tym, że można taniej dostać też wiem, jednak to będzie nasz pierwszy wyjazd do Anglii. Co chciałbym się dowiedzieć?

- czy łatwo dostać prace? ( obaj wykształcenie średnie, mój angielski to podstawa, jej dobry, ja całe życie prace biurowe, ona świeżo po zakończeniu edukacji, rok pracy na magazynie)

- czy jak się ma tą prace to dostaje się tą minimalną krajową , czy coś tam pobierają? Jak się pracuje w Anglii przez agencje to tez minimalna krajowa, czy mniej?

- jak oceniacie Polonie w Barnsley ? Współpracę z Sorkiem?

Zaznaczam, że celem naszego przyjazdu jest nie tyle co kwestia finansowa co zdobycie nowego doświadczenia, podreperowanie języka angielskiego, dziewczyna myśli o studiach w #uk , także raczej traktujemy to w kategoriach przygody, z tym, że za coś trzeba się utrzymać stad pytania o prace, a jeśli jeszcze istnieje ten mityczny dobrobyt na zachodzie i będzie szło coś odłożyć na czarną godzinę tym lepiej.

Liczymy najbardziej na odpowiedzi ludzi co są obecnie na miejscu i najbardziej znają obecne panujące realia.

PS: nic o Brexicie i tym, ze angielska policja może nas rozstrzelać w lesie ;) mimo wszystko zaryzykujemy :)

#sorek #praca #uk #barnsley #emigracja #emigrujzwykopem
  • 76
@Trader888: nie wiem czy on byl czy nie, ale z tym bezrobociem to #!$%@?, bo akurat tutaj jest bardzo niskie. Gorzej z twoim angielskim i nie wiem co nazywasz podstawowym. Do takiego ASOSa biora ludzi ze srednim angielskim, ale niewiadomo ile ci tam dadza popracowac zanim cie #!$%@?. Wg. mnie sprobowac warto a co do wynajmu pokoju to macie jeszcze na facebooku grupe "Polacy w Barnsley" i tam tez mozesz zadac
  • 0
@jegertilbake

Przez podstawy rozumiem to, że umiem się przedstawić, liczyć, dni tyg, miesiące, pory roku, godziny, kolory, takie pierdoły nic więcej także totalna podstawa, mam obawy czy znajdę prace z takim angielskim, co myślisz jako bardziej jak widać doświadczony?

Możesz rozwinąć wątek z tym ASOS? Co oznacza, że nie wiadomo ile dadzą Ci popracować?
Chciałbym poznać opinie tych co są teraz na miejscu


@Trader888: Jesli interesuje cie opinia kogos kto byl na miejscu ale juz nie jest, to daj znac to odpowiem na zadane przez ciebie pytania.
@Trader888: ja jestem od 3 lat w tych okolicach i planuje zostać. Ja zaczynałam od pracy w naprawdę okropnych warunkach a teraz od ponad roku pracuje w zawodzie (inżynier here) mój chłopak również. Pracę jest bardzo łatwo znaleźć, ja miałam trochę pod górkę bo znajomi, do których przyjechalam kompletnie nie mieli ambicji, więc przez 4lata pobyty pracowali w jeden firmie(min płaca) więc nie mieli żadnych porad jak ułożyć sobie życie w
@jegertilbake: ASOS był moja pierwsza praca w uk i uciekłam po tygodniu. Osobiście nie dziwię się, że ludzie narzekają na Anglię pracując w takim miejscu.
@sorek nie znam więc tu nie pomaga.

A i akcent z #barnsley miażdży, zawsze byłam dobra z angielskiego, poziom C1 ma studiach a do tej pory jak jakiś starszy koleś zacznie szybko mówić to muszę się dobrze skupić żeby zrozumieć. Ja mieszkam trochę bliżej Leeds i
@Trader888:

czy łatwo dostać prace? ( obaj wykształcenie średnie, mój angielski to podstawa, jej dobry, ja całe życie prace biurowe, ona świeżo po zakończeniu edukacji, rok pracy na magazynie)


Moim zdaniem latwo, tym bardziej ze od niedawna Sorek pomaga takze aktywniej w znalezieniu pracy. To tak naprawde zalezy od ciebie czy jestes leniwy czy chcesz znalezc prace, jak chcesz znalezc to znajdziesz i dlugo ci to nie zajmie.

czy jak się
  • 0
@Dewss

Dziękuje za odpowiedz :) o ASOS trochę czytałem i fatalnie to wygląda z opisów. Jak inne firmy i co polecasz? :)

@Namarin

Tak jak wyżej :) jak inne firmy w Barnsley gdyby ktoś chciał uniknąć pracy w ASOS, chociaż bym spróbował, gdyby nie było innej opcji nawet tam...

Na co uważać w tych okolicach? Jak atrakcje (po za klubami bo nie jesteśmy typami imprezowymi ) ?

Życie w tych okolicach na
@Trader888: jeśli chodzi o magazyny to nie polecę nic konkretnego, ponieważ pracowałam tam kilka miesięcy i uważam, że było to kilka miesięcy za dużo. Rozumiem, że trzeba zacząć gdzieś, ale to można pozwolić sobie na taką pracę na max miesiąc, żeby za coś żyć. Ogólnie polecam składać podania online, jak już wcześniej pisałam.

Twoja dziewczyna niech atakuje na pocztatku posady takie jak office support albo administrator. To jest max £9 na
@Trader888: co tu rozwijać... to jest logiczne, po co mam jechać do Sosnowca jak mogę do Gdyni?! Zalezy od człowieka, gdzie chcesz robić, jakie masz ambicje itp. jak chcesz za minimalna #!$%@?ć na zmywaku czy w jakiejś fabryce na taśmie to prosze. Inna osoba się ogarnie i postawi sobie cel że chce pracować w poważnej branży i pojedzie tam gdzie jest jakiś przemysł
@Dewss: dla mężczyzn to ciężko mi powiedzieć, bo mój chłopak jest na tyle odważny, że do UK przyjechał kompletnie bez języka, popracował chwilę na warehousach a później od razu składał na pozycje typu inżynier i mimo podstawowego języka po kilku miesiącach dostał bardzo dobra robotę w zawodzie. Ale do cv wysyłał swój dyplom z uczelni po ang plus pościemnial w cv tak jak ja :p
@Trader888: a i z tym ASOSEM to też nie jest tak, że nie da się tego miesiąca czy 2 wytwarzymac. Jak nie masz innej opcji to na początek dasz radę. Trzeba tylko mieć ambicje i szukać lepszej pracy jak najszybciej.

Słyszałam też od znajomych, że w bibliotece są darmowe kursy angielskiego wieczorami, raz na tydzień, ale sama nigdy tego nie sprawdzałam, więc nie powiem na ile to prawda.