Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #silownia #pytanie
Hejo. Mój siedzący tryb życia chyba daje się we znaki mojemu kregoslupowi. Jak długo siedzę to zaczynam zjeżdżać dupa z fotela i siedzę w takiej nienaturalnej pozycji. Zauważyłem ostatnio tendencje do "wychylania" się do tyłu kiedy stoję. W efekcie barki mam ~20cm za linią dupy. Jakie ćwiczenia mógłbym zacząć robić żeby się trochę wyprostować i przestać robić taka dziwna postawę?
Pobierz l.....w - #mikrokoksy #silownia #pytanie
Hejo. Mój siedzący tryb życia chyba daje się...
źródło: comment_ylIwyU2EVpWz5Zrz4tq40iUd71eCs4tC.jpg
  • 13
@lupaczkokosow: 30 days of yoga -sprawdź na yt świetny ogólnorozwojowy program dla początkujących, zawiera podstawowe ćwiczenia poprawiające mobilność we wszystkich płaszczyznach. Realnie poprawia komfort życia, serio.
Później, jak już się ogarniesz to albo siłka albo jakieś ogólnorozwojowe zajęcia (polecam bjj ( ͡° ͜ʖ ͡°))
@lupaczkokosow: najlepszym sposobem bedzie zwracanie na to uwagi podczas czynnosci dnia codziennego (siedzenie,chodzenie,sranie). Wystarczy ze: napniesz podlady (ustawi sie miednica), obnizysz troche zebra do dolu i napnieez brzuch, ustawiesz barki w odpowiedniej pozycji. Musisz nauczyc swoje cialo utrzymywania takie pozycji caly czas, a trening imo niewiele w tym pomozesz. Musisz zmuszac swoje miesnie do tego w trakcie dnia, az sie same "nie naucza" ( ) na
@Apokryf: Czy to masz na myśli? https://www.youtube.com/watch?v=K-CrEi0ymMg

@lupaczkokosow: Szukaj w internecie materiałów o przodopochyleniu miednicy (anterior pelvic tilt). Pooglądaj też porządne instruktaże dotyczące martwego ciągu, przysiadów i innych podstawowych ćwiczeń wielostawowych. To nie znaczy, że masz je od razu wykonywać, ale tam często pojawia się temat naturalnego ustawiania kręgosłupa, niwelowania "kaczego kupra" (hiperlordozy). Jeśli masz problem z niwelacją przesadnej lordozy na stojąco, to spróbuj na leżąco: włóż ręcznik pod lędźwie