Wpis z mikrobloga

Jaki prostownik do akumulatora motocyklowego polecacie? Chciałbym zakupić taki, który będzie podtrzymywać moją baterię przy życiu podczas zimy, by po paru zimach nie trzeba było kupować nowego akumulatora.

Któryś z tych będzie ok? (poszukuję uniwersalny tj do moto i do samochodu)
http://allegro.pl/prostownik-z-funkcja-podtrzymania-12v-24v-8a-volt-i6762743745.html#thumb/4
http://allegro.pl/prostownik-z-funkcja-podtrzymania-12v-20-12-6-2a-i6761806681.html#thumb/3

#motocykle #mechanika
  • 13
  • Odpowiedz
@jumper13 Oxford Oximiser, chyba najlepszy stosunek w kwestii ceny do możliwości. Dodatkowo, jeżeli masz trudno dostępny akumulator, dostajesz złącze do wyprowadzenia sobie wtyczki do ładowania w bardziej dostępne miejsce :)
  • Odpowiedz
@jumper13: Nie motocyklowych, bo motocyklowe nie różnią się zupełnie niczym od samochodowych, chodzi o to, że ogarnia akumulatory do bodajże 30Ah, i to też nie jest tak, że większych nie naładuje, naładuje, tylko nie w 12 godzin, a np. w 12 dni :P.
Ogólnie nie wiem do jakiej kwoty szukasz sprzętu, ale taka półka już na prawdę pro, to Ctek MXS 5.0, tylko to już granice 280zł.

Z tych, które podałeś
  • Odpowiedz
@jumper13: Imo to ta sama liga, co ładowarka z Lidla. Do tego te 4A i 120Ah jakoś mi się nie widzi, ładowarka na pewno ogarnie taki aku, ale 120Ah, przy prądzie 4A musiał by się ładować ponad 40 godzin ;).

  • Odpowiedz
@jumper13: Nie, ja mam dwie Lidlowe i CTEK-a 5.0, o Oxfordzie po prostu słyszałem całkiem przyzwoite opinie, chociaż parametrami też nie zachwyca prawdę powiedziawszy. A czym się różni 600 od 900? 900 jest ciut mocniejszy i ma więcej akcesoriów, chyba tyle ;).
  • Odpowiedz
@Glenroy: chyba zakupię CTEKa, czy na nim mogę pozostawić aku podłączone na całą zimę? nie #!$%@? się ta ładowarka przy takiej pracy?
chyba jednak do zimowania lepszy będzie ten CTEK PROSTOWNIK CTEK MXS 3.8 12V, jak myśłisz?
  • Odpowiedz
@jumper13 Możesz kupić i CTEK'a 25, ta liczba za MXS to maksymalny prąd jaki ładowarka może podać, ja mam 5.0 bo potrzebuję sprzętu i do motocykla i do samochodu a czasami i do traktora, jako że mieszkam na wsi. Jeżeli chcesz używać go wyłącznie do moto, to weź słabszy model, schemat ładowania jest taki sam w każdym modelu, a w trybie konserwacji wszystkie dają dokładnie takie same parametry. A ładowarce nic nie
  • Odpowiedz