Wpis z mikrobloga

Jak zmieniałem pracę w trakcie roku to w części D pit-11 mam zaznaczyć pole 3 czy 4? Czy pole nr 4 jest tylko wtedy, gdy pracuję równocześnie na dwóch etatach?

W programie e-pity po zaznaczeniu w obu pit-11 pola nr 3 mam komunikat:

Suma wpisanych kosztów ze stosunku pracy to: xxxxxx zł, ale zostały one ograniczone do wysokości limitu: xxxxxx zł

Sprawdź ustawienie opcji na dialogu danych PIT-11: 'Część D, pole 24', jeśli powinny być uwzględnione wyższe koszty.


#pit #podatki #urzadskarbowy #kiciochpyta
  • 6
@chomikagresor: Pewnie, że tak ale w programie e-pity, wystarczy przepisać dosłownie w kreatorze kwoty z PIT-11 czy innych deklaracji, otrzymanych od pracodawcy (pokazuje nam się podgląd np. PIT-11 i wystarczy dokładnie tak samo wpisać) a program dalej liczy sam - generuje właściwy formularz, przenosi te kwoty w odpowiednie pola i je sumuje ;)
@Tytanowy_Lucjan: jeśli doszło do zmiany pracy i nie była wykonywana jednocześnie u 2 pracodawców i praca była w tej samej miejscowości, w której mieszkasz, to liczy się koszty 1335 zł. Jeśli jednak byłeś zatrudniony jednocześnie u 2 pracodawców, to należą się wyższe koszty w wysokości 2002,05 zł i takie należy zaznaczyć w programie.