Wpis z mikrobloga

Cześć mireczki, ciężko u mnie jest z powitaniami, powiem tylko, że pamiętam jeszcze fanzonuna i usunąłem konto więcej razy niż je założyłem i nie chcę więcej usuwać( ͡° ͜ʖ ͡°)
Parę lat temu - chyba z osiem - spotkałem się tu z wpisem reklamującym firmę IOS(Interorbital Systems) oferującym wysyłkę pikosatelity na niską orbitę. Wtedy pojawiły już się głosy by coś takiego zorganizować, niestety nie doszło to do skutku. Co mogę więcej na temat samego projektu napisać, opisałem walory tego przedsięwzięcia w zrzutce z którymi chciałbym byście się zapoznali:
https://zrzutka.pl/h4p6kd (aktualnie zweryfikowane kontem na FB oraz przelewem, doślę jeszcze moje dokumenty)

Wiem, że Polska Agencja Kosmiczna też w perspektywie czasu szykuje się do wysłania własnego satelity - myślę, że uruchomienie tego typu działań byłoby pomocne w zbieraniu danych oraz samej współpracy z tą instytucją.

Tym samym zapraszam mirków(z zakresu technicznego, telemetrii, programowania urządzeń i szczerze mówiąc każdego zakresu który uznacie za przydatny) do kontaktu mailowego pod: satelitaleo@gmail.com do czynienia uwag, współpracy w ramach projektu. Myślę że moglibyśmy zrobić razem coś fajnego.
Miłego wieczoru mireczki!

#nauka #kosmos #programowanie #astronomia
  • 5
  • Odpowiedz
@jedzgruszki: Tak jak napisałem w zrzutce bariera wysłania jest praktycznie o połowę mniejsza, taką kwotę ustawiłem gdyby znalazłoby się więcej chętnych co pozwoliłoby ewentualnie zakupić lepszy sprzęt radiowy, lepszą kamerę, większego satelitę. @SeQQ: odblokowane
  • Odpowiedz