Wpis z mikrobloga

Kilka historii nielegalnych imigrantów, którzy są deportowani z Anglii.

Mieszkam w Anglii 18 lat. Tu jest całe moje życie. Jeśli zmuszą mnie do powrotu do Ghany zabije się.

Mój były mąż wie o tym, że wracam do Ghany. Nienawidzi mnie. Jak tylko dowie się, że wróciłam zabije mnie.


Wypowiedź jednego z aktywistów, który protestuje przeciwko nieludzkiej i chorej polityce rządu.

Rząd trzyma w tajemnicy te masowe deportacje. Policja zabiera ludzi, którzy mieszkają od lat w Anglii w środku nocy, zakuwa ich w kajdanki i wywozi do krajów, w których te osoby nie było od dziesiątek lat. To skandal.


Jak podaje Guardian w praktyce wiele z tych deportowanych osób ma dzieci i rodziny w Wielkiej Brytanii. Często nie stać ich na prawników, w przeciągu kilku dni ich życie zostaje zniszczone.

źródło

#imigranci #islam #afryka #wielkabrytania #uk #londyn
  • 11
@YoshiTurboMaster: nie wiem czemu nie zrobili, pewnie dlatego, że byli nielegalni i żeby stać się legalnymi musielby wynająć prawnika znać prawo imigracyjne itd itp. To chyba nie jest takie proste - wyjść z podziemia. Problemem jest po prostu polityka konserwatystów i w ogóle zmiany w Wielkiej Brytanii - coraz większa niechęć do obcych coraz większy nacjonalizm - co dotyka wszystkich takze Polaków.
@PafnucyMaj: obejrzyj sobie "Children of Men" (po polsku "Ludzkie dzieci"). Film po części dotyka tego problemu.

Ale prawdą jest, jeżeli siedzisz nielegalnie w kraju już 18 lat i nic nie robisz żeby zmienić swój status prawny, to jak najbardziej powinieneś wylecieć. Jak takie osoby znalazły pracę? Albo jak ich dzieci chodzą do szkoły? Jak uczestniczą w życiu społecznym miast? Przecież to jest praktycznie niemożliwe.
Jak takie osoby znalazły pracę?


@arkblame: Jaką pracę?Przecież Ci ludzie siedzą w większośći na socjalu i żerują na tych którzy płacą podatki.Teraz jeszcze biednych z siebie robią i pokrzywdzonych.Deportować wszystkich darmozjadów z Europy.