Wpis z mikrobloga

@Variv: @avltree: magazynki i podział broni w kategorii A. nie będzie można kupić przerobionych z samoczynnych na semi, czyli większość posiadanych przez sportowców ( ͡° ʖ̯ ͡°) nie dotyczy to osób już posiadających taką broń.
@axe_murderer
@avltree E to nie tak zle. Bałem się ze jakieś całkowite zakazy albo coś. Wiadomo że takie regulacje są upierdliwe. Jednak dla mnie ważniejsza jest kwestia liberalizacji prawa w aspekcie dostępu do broni - ale to już musi zrobić krajowy sejm. Wole aby na 1000 mieszkańców przypadało np. 5 osób z bronią samopowtarzalna niż tylko 1 osoba z bronią samoczynna.
@avltree: AR-ów i "nowych" kałachów nie dotyczy. Ale worksy (kałachy, galile, uzi), DP, czyli cała stara broń, której na rynku jest najwięcej juz tak.
@Variv: osoby które mają już pozwolenie i kupione ary, kałachy itd nie ruszy ale nowych posiadaczy pozwoleń po wprowadzeniu już tak, więc bedzie to upierdliwe, ponieważ rynek znacznie sie skurczy.

Co do tego projektu, nie przejdzie, nie ma szans. Od momentu mowy o okb w tej
@axe_murderer: @avltree: "Always look on bright side of live", do kategorii C oprócz strzelb i KBKS-ów będzie można posiadać powtarzalną broń centralnego zapłonu. Tylko pozostaje jedno małe pytanie, jak potraktować w tym przypadku strzelby samopowtarzalne z magazynkiem do trzech nabojów. 3 długie loftki o długości 89 mm to odpowiednik 4 krótkich loftek o długości 65 mm, a w strzelbach można spokojnie używać właśnie tych krótkich loftek by zmieścić 1-2 naboje
@avltree @rebel101 @axe_murderer @Variv mnie od strony praktycznej zastanawia jaka będzie sytuacja na rynku, czy ludzie rzucą się na robienie pozwoleń żeby kupić tego przysłowiowego kalaszka a obecnie uprawnieni masowo zaczną kupować broń przerobiona na samopowtarzalna czy raczej większość się odwróci od tego bo wg materiałów z gunTV już nie będzie można takiej sztuki sprzedać... W drugiej opcji z czasem ceny takich egzemplarzy powinny sporo pójść w dół bo raczej żaden sklep