Wpis z mikrobloga

Szukam kogoś, kto miał identyczny problem. Od około 3-4 miesięcy nie mogę wyciskać sztangi na ławeczce trzymając ją w chwycie standardowym. Mogę robić to jedynie w chwycie "małpim", co jest dość niebezpiecznie (choć już się przyzwyczaiłem). Problem jak taki, że przy większym ciężarze sztanga uciska mi na nerw/ścięgno w lewej dłoni i mrowią mnie 2 czy 3 palce, ale mrowią tak mocno, że aż pieką pod skórą. Przy chwycie małpim tego nie ma, nie odczuwam tego przy żadnym innym ćwiczeniu (wyciskam hantlami w bardzo specyficznym chwycie, więc hantle też mogą to powodować, nie sprawdzałem). Żołnierskie wyciskanie i tak dalej - żadnych problemów.

Miał ktoś podobnie?

#silownia #mirkokoksy #zdrowie
  • 14
@wormik: Mam to tylko przy bardzo mocnym nacisku w konkretne miejsce, więc nie wydaje mi się. Jestem zapisany do ortopedy z inną kwestią, więc może przy okazji go zapytam. Jednak to w czerwcu...
@Prox: dlatego na to mówi się uraz. Generalnie, z tego co pamiętam,a co mówił mi lekarz, to uraz czegokolwiek polega na tym, ze robimy konkretną rzecz i dopiero wtedy boli (np. chód, tip-topy itp.nas nie bolą, ale bieganie już tak etc.)
@Prox: Ja miałem podobnie po złamaniu kości nadgarstka, gdy wróciłem do ćwiczeń, mrowienie i ból. Mi pomogła rehabilitacja i przez jakiś czas wyciskanie w rękawiczkach ze stabilizacją nadgarstków - odciążają przy większym obciążeniu.
@hornysausage: Lekko odgięte, ale bez przesady. Jeśli kąt w neutralnym między wierzchołkiem nadgarstka a przedramieniem to kąt półpełny, to ja mam tam kąt około 150-160 stopni. Kombinowałem z chwytem, ale nie potrafię inaczej ustawić nadgarstków, aby było mi wygodnie i abym nie czuł dyskomfortu.
@dontonek: No właśnie, nie próbowałem w rękawiczkach bo ich nie używam. Spróbuję brać jedną na wyciskanie, dzisiaj mam w planie w pushu, więc sprawdzę ;)
@hornysausage: Wielkie dzięki, zaraz obczaję. Wydaje mi się, że sztangę prowadzę dobrze. Nie flaruję łokci, kąt jest zachowany, mocny mostek, stopy mocno wbite w ziemię. Gdyby to zależało od barku - tak mi się wydaje - to przy chwycie małpim również coś bym raczej czuł. Mimo wszystko obczajam filmik i nanoszę poprawki do techniki ;)
@Prox: moze byc tak ze chwyt malpi wywoluje u ciebie zmiane toru ruchu sztangi, aktywuje troche inne grupy miesniowe. Ogolnie moglbys popracowac na mobilnoscia calej obreczy gornej, no z pewnoscia nie zaszkodzi. I ogolnie w takich wypadkach daj sobie chwile przerwy i sprawdzaj rozne warianty. Dopiero jak bedziesz mial brak pomyslu to lekarz, bo czasem przyczyna jest na prawde błaha ( )
@hornysausage

@Prox
Ja mam taki sam problem, ale pojawia się u mnie pomimo tego że nadgarstki mam prosto (chwyt sztangi prawilnie jak Rippetoe przykazał)
Mike Tuscherer poruszał też ten temat, i on okresowo kozystaj wtedy z wrist wrapow żeby odciążyć trochę nadgarstek.
U mnie problem się najczęściej pojawia jak mam bardzo dużą objętość wyciskania.
Prawdopodobnie taka uroda ciała, nerw Ci przebiega w taki a nie inny sposób i go uciskasz sztangą.