Wpis z mikrobloga

Mirki z #elektronika #mechanika #mechanikasamochodowa chciałbym zrobić mały siłowniczek który będzie mi trzymał przepustnicę w ustalonej pozycji (czytaj - tempomat), wstawianie oryginalnego mija się z celem, chcę to zrobić po kosztach. Najlepiej na przełącznik hebelkowy, mechanizm który będzie się wysuwał i wsuwał zgodnie z przełącznikiem a także luzował całkiem po dostaniu napięcia np ze świateł stopu lub czujnika pod pedałem. Ma ktoś receptę jak to tanio wystrugać? Im bardziej zwariowany pomysł tym więcej piwa wiszę pomysłodawcy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

EDIT: wykombinuję jak to podpiąć do przepustnicy, potrzebuję sam pomysł na mechanizm
  • 24
  • Odpowiedz
@Jemigrant: Może jakieś większe serwo modelarskie tylko pod maską może być mu za ciepło i brudno. Albo coś z oryginalnych tempomatów, np BMW ma elektryczne albo są podciśnieniowe (czasem z pompką).
Sam myślałem ostatnio czy nie zacząć tworzyć sterownika tempomatu na mikrokontrolerze.
  • Odpowiedz
@Jemigrant: Tak normalnie to bałbym się, że Cię spotkam razem z tym wynalazkiem gdzieś na drodze. Ale po poczytaniu tych pomysłów jestem spokojny - w życiu tego nie zrobisz.
  • Odpowiedz
@nkrnpp: jak zrobię jakiś prosty i bezpieczny projekt to specjalnie zawołam żebyś dostał sraczki że na mnie wpadniesz. Silniczek z cdromu już wykręciłem, właśnie sprawdzam jak nim sterować
  • Odpowiedz
@ZajebbcieTrudnyNick: w sumie chyba mam lepszy i tańszy pomysł - silnik krokowy. Ten syfex z cdromu (a nawet dvd) nie da rady mi popchnąć przepustnicy. A krokowiec taki z wysuwanym króćcem byłby dość prosty do podłączenia i tani.
@biskup2k: w krokowiec działą chyba na zasadzie serwomechanizmu albo nawet nim jest ;)
  • Odpowiedz
@Jemigrant: ja mam zamontowany uniwersalny tempomat na podciśnienie z linką, LiteOn AP300, a miałem sam montować ten z opla. musisz znaleźć sobie gdzieś sygnał prędkości (z impulsatora albo z zegarów). w jakim aucie chcesz montować?
  • Odpowiedz