Wpis z mikrobloga

#zalesie #chorykraj #pge #elektryka
To jest chore, dostałem rachunek od PGE, opłata na 1kWh wynosi 0,311zł ale po dodaniu abonamentów srentów, opłat sieciowych, za przesył itp wychodzi 0,612zł/kWh.
Prawie połowa należności to jest ich zysk, a i na samej energi też mają zysk.
A najlepsze jest to że naliczają od tego akcyzę czyli prąd w domu jest dobrem luksusowym. A to oznacza że nie powinno być wymogu by budynek mieszkalny posiadał instalację elektryczną bo nie każdy chce mieć luksus i płacić od tego akcyzę jak od paliw na stacjach paliwowych.
  • 44
@bambus94 to co piszesz to nic, hitem jest to ze elektrownia w Belchatowie (jak to elektrownia czyli robi prad) sprzedaje prad zakladowi energetycznemu zeby za chwile ten sam prad kupic na potrzeby funkcjionowania elektrowni. Chore co?
@tojamatteusz: Fakt, ale akcyza jest podatkiem od dóbr luksusowych, alkohol, tytoń, paliwa. Rzeczy bez których teoretycznie możemy żyć. Czyli dlaczego jest to naliczane skoro prawo wymaga instalacji elektrycznej przy odbiorze nowego budynku mieszkalnego? @dildo_vaggins: Nie chodzi mi że 61gr to drogo, ale że tylko połowa z tego to opłata za faktycznie zużytą energię. @JusTQL: Rachunki płace już od dłuższego czasu, ale teraz mnie tak naszło. Gratuluję plusów.
@bambus94: nie, całość to opłata za zużyta energię. To ze tyle w domu zniżyłeś nie znaczy ze tylko. Zużyłes energię zanim do ciebie doszła bo dlaczego firma ma za ciebie płacić ze akurat twój dom jest daleko i generuje największe straty na linii ?
@bambus94: Niestety, zawsze płaci się i operatorowi, i sprzedawcy. Temu drugiemu za to, ile zużyjesz, a temu pierwszemu za to, że prąd jest gotowy w gniazdku do użycia (niektóre z opłat operatora są zależne od kwh, a niektóre od ilości miesięcy dystrybucyjnych). I każdy płaci podobnie, niezależnie czy to PGE, Eenea czy inna Energa. Nie zmniejszysz tych kosztów, a na żadną ofertę ze sprzedawcą nie idź, one zawsze są beznadziejne (
Prawie połowa należności to jest ich zysk


@bambus94: księgowy płakał jak czytał. nie ponoszą żadnych kosztów przesyłu? modernizacji linii? które są jednymi z najgorzej serwisowanych w Europie. na to potrzeba sporo kasy i rachunki raczej niższe nie będą.
@krzysssi33k
@krzysssi33k
@dzieju41
@turok2016
@bambus94

Szczerze mówiąc to #!$%@? mnie obchodzi przesył, wysył, odpis, strefa, sieciowa... Mnie interesuje cena za kWh brutto. #!$%@? mnie obchodzi ile jest tych składników. W sklepie na paragonie nie ma #!$%@? że opakowanie loda x groszy, woda x groszy, karmel X groszy, cukier X groszy, emulgator X groszy, miazga kakowa X groszy. Napisałem raz do tych ulomow z PGNiG żeby podali mi co mam wpisać w kalkulatorze
Napisałem raz do tych ulomow z PGNiG żeby podali mi co mam wpisać w kalkulatorze żebym mógł sobie to policzyć. Napisali że dane z ostatniej faktury. No cię #!$%@?... Mam odczyt raz na 12 miesięcy. Mam fakturę nawet za październik 2017... #!$%@?... A cena gazu niby w dół poszła. Dla mnie cena gazu jest istotna bo mam ogrzewanie gazowe. #!$%@? złodzieje oszusty


@MoHardcore:
niggerinthebox - > Napisałem raz do tych ulomow z PGNiG żeby podali mi co mam wpisać ...

źródło: comment_Vul9dWdEesx8GqUxljMsno3WP5G9NIgC.jpg

Pobierz
@bambus94: Rachunek za prąd do firmowego magazynu przed interwencja w ADM - 50 pln, koszta 49,6. Zużyty prąd 0,4 pln.
Po mojej interwencji płace 24 pln kosztów + 0,4 pln za prąd. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@niggerinthebox wiem że mogę zmienić dostawcę. I tak płacę więcej... Chodzi o to że mieszkam tu od października. Wcześniej przez parę lat nikt nie mieszkał a jedynie ja niekiedy w zimę użyłam gazu jak robiłem.... Więc oni wyliczyli mi że co drugi miesiąc mam płacić 150zl. A od października zuzylem 1200m3 gazu. Jak przyjdzie rozliczenie w październiku to będę miał niedoplaty milion cebulionow. Dlatego płacę więcej. Fakt że będę miał potem nadpłatę...