Wpis z mikrobloga

@Wybroczyna: aż ciężko się na was patrzy jak tak w stresie zapominajcie podstaw komputera ;) ja wiem, że ten program to gówno straszne, ale żeby wołać technika i kogoś z komisji do potwierdzenia administratora przy odpalaniu apki ;) powodzenia!
@Wybroczyna: jeśli można w każdej okazji odmówić takiej sprawy to faktycznie zmienia postać rzeczy. Bo poza tym jako wytłumaczenia dla bronienia hołoty były dwie kwestie - pieniądze i wyzwania zawodowe.
@FotDK: hołota często zasługuje na pomoc prawna. Spójrz na to od innej strony - obywatel staje wobec całej machiny sadowo prokuratorskiej. Zadaniem adwokata nie jest uniewinnienie za wszelka cenę. Adwokat jest gwarantem ze postępowanie co do określonego czynu zostanie przeprowadzone zgodnie z zasadami i bez chodzenia na skróty, chociaż przyznaje - często taka pokusa jest. Każdy ma być sądzony na takich samych zasadach, niezależnie czy to drobny złodziejaszek czy zwyrol
@Wybroczyna: a jak to w ogole wyglada, jestes se hehe studentem prawa i co, wybierasz sobie, ze cchesz byc prokuratorem i piszesz jakis egzamin albo ze chcesz byc adwokatem i piszesz inny egzamin? Jak to u papug wyglada xD Zawsze mnie to ciekawilo
@s0ma: dokładnie. Kończysz studia prawnicze i wybierasz drogę zawodową poprzez wybór odpowiedniej dla Ciebie aplikacji: adwokacka, radcowska, komornicza, notarialna, prokuratorska, ogólna (sędziowska). Żeby się dostać musisz zdać egzamin wstępny. Aplikacja trwa kilka lat, musisz za nią płacić ciężki piniondz. Np. Aplikacja adwokacka to około 5,5 - 6 k rocznie, trwa 3 lata i co miesiąc jeszcze płacisz składkę członkowska do izby w wysokości 50 zł (przynajmniej w Łodzi). Po zakończeniu aplikacji
@Wybroczyna: o kurdebele, to fajnie nawet. Myslalem, ze najpierw trzeba byc adwokatem zeby pozniej zostac prokuratorem dziura w dupie a dopiero pozniej sedzia xD A co myslisz o zaoczym prawie? Jak sie nie dostane do medszkoly to biore to za jedna z alternatyw.
@s0ma: nie wiem, dzienne kończyłem wiec nie potrafię nic o zaocznych powiedzieć. Generalnie to nie jest dziedzina której można się nauczyć w weekendy. Potrzebna jest praktyka i to jak najszybciej