Wpis z mikrobloga

Mirki, mądre głowy, na kogo liczyć jak nie na Was?
Z racji tego, że jestem #!$%@? wszechobecnymi złotymi #!$%@? rączkami co przyjdą i #!$%@?ą gorzej niż było, potrzebuje pomocy a raczej porady w wyborze sprzętów.
Obecnie posiadam jeden krzyżak i probówkę, młotek wypadający z trzonka i metrówkę. Pomóżcie mi w wyborze narzędzi typu miernik taki do prądu żeby sprawdzić kable itp, jakąś porządna lutownice, zestaw śrubokrętów ale nie takich co się #!$%@? żłobienie po jednej śrubce, klucze jakieś też żeby nie pękały od najmniejszych do 24? No ogólnie takie rzeczy też potrzebne żeby ogarniać samemu wiele rzeczy. Proszę się nie śmiać, nie mam zbyt dużej wiedzy na temat, elektryki, elektroniki i napraw ale #!$%@?, płakać się chce jak patrze na paprunów którzy przychodzą coś u mnie naprawić i nie mają połowy narzędzi.
Pomożecie?
#elektronika #elektryka #narzedzia #pytanie #majsterkowanie
  • 62
  • Odpowiedz
@darek-jg: potwierdzam, miernik doskonały do prac elektrycznych w instalacji domowej :)
@zarejestrowalam: ja mam wyrzynarkę Einhell TH-JS 85 - mogę szczerze polecić. Tanie marketówki nie zachowują kątów i nadają się jedynie żeby coś przeciąć bez patrzenia na dokładność.
  • Odpowiedz
@Aditor: Rozumiem, dziękuje za wyjaśnienie.
@pan_hrabia: To kupie ten i ten.
@Elementary: Kolego, mam sąsiada który w garażu ma dosłownie wszystko, od śrubek, wkrętów, nakrętek do młotowiertarek itp. Facet idzie i sobie może wszystko ogarnąć. Jak mi się ostatnio kabel przerwał od zasilacza to go skleciłem w kulki i okleiłem taśmą bezbarwną biurową bo nic nie mam. Nawet jak ma to wszystko stać i kurz zbierać, niech stoi. Trudno.
  • Odpowiedz
@zarejestrowalemsie: prawdopodobnie chodzi Ci o piłę włosową tyle, że zarówno wyrzynarka jak i piła włosowa nadaje się głównie do litego drewna lub sklejek - płyty meblowej tym nie przytniesz dobrze bo będzie powyszczerbiana. Być może włosową to jeszcze by się udało bo ząb drobniutki ale nigdy nie próbowałem.
  • Odpowiedz
@zarejestrowalemsie: Jasne, rozumiem. Ja też sprzęt cały czas dokupuje, choć jak czegoś potrzebuje to albo drugiego takiego klucza nie mam, albo czegoś nie mogę znaleźć, takie życie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I jeszcze taka rada, jaką byś wiertarkę czy inny elektrosprzęt nie kupił i coś się zepsuje, to kolejną kup taką samą, bo zazwyczaj psuje się co innego, a przełożenie części jest proste, sprawdziłem parę razy to
  • Odpowiedz
@forumfan: @Aditor: @Elementary: Koledzy, dziękuję za wszystkie rady jutro w wolnej chwili pogoogluje firmy, nazwy i postaram się to jakoś ogarnąć. Na prawdę dzięki, nie chcę być ułomem do końca życia, pomogliście człowiekowi dziś bardzo i najlepsze w Mirkach jest to, że nikt się nie śmieje a pomaga. <3
  • Odpowiedz
@zarejestrowalemsie: Pamiętaj że jeśłi chodzi o śrubokręty, to nie opłaca się kupować tanich. Chytry płaci dwa razy. Polecam YATO. Co do lutownicy to zaoxin 936. Po prostu jak masz coś naprawić to jedziesz do sklepu, i kupujesz potrzebne części i tak się powoli zbiera warsztat.
  • Odpowiedz
@stassma: Tak jak pisałem wcześniej kiedyś kupiłem zestaw ponad 60 końcówek do wkręcania i się nie sprawdziły więc zainwestuję w coś lepszego. Bo lepsze 2 dobre śrubokręty niż 60 #!$%@?. Dziękuje też za nazwy firm i modeli, na prawdę.
@Aditor: Jutro sobie zrobię listę z Waszych porad i czas jechać na zakupy.
  • Odpowiedz
@zarejestrowalemsie: do lutowania - POLSKA LUTOLA transformatorowa. Będzie idealna i nie do #!$%@?. Do tego kalafonia i cyna we fiolce od Cynela (Sn60Pb40)

Do wkręcania - wkrętak na bity i zestaw bitów weź. Wkrętak kup sobie porządny - yato, stanley, hitachi. Po prostu daj za niego te 30-50zł. Omijaj te z grzechotką - rozwalą się.

Wkrętarki mogę polecić firmę Skill - mam taką w domu co już 8 lat zasuwa, no
  • Odpowiedz