Wpis z mikrobloga

Mirasy, mam takie #pytanie na luzie. Ostatnio przedłużali mi umowę w #pracbaza no i podpisałam, ale kadrowa nie chciała mi wydać mojego egzemplarza ponieważ pole z datą końcową umowy było puste, po moim pytaniu dlaczego, odpowiedziała, że muszę porozmawiać z przełożoną, żeby ten termin podała. Już w drodze z kadr plułam sobie w brodę, że w ogóle zostawiłam tam w sumie podpisaną umowę in blanco trochę zaczęłam się wkurzać. Wysłałam mejla do przełożonej (wolałam mieć to w wysyłanych), że chcę mieć swój egzemplarz no bo jak to tak i żeby podała informację w kadrach do kiedy mam umowę. Trochę się ścięłyśmy bo ona utrzymuje, że pole z datą jest puste, bo prezes nam daje te umowy na 3 miesiące, żeby zmniejszyć koszty i dlatego nie trzeba latać z dokumentami co 3 miechy. No to już w ogóle się zapiekliłam bo śmierdzi mi to januszowaniem. Potem zaczęłam rozmawiać z koleżankami i okazuje się, że wszystkie osoby zatrudnione na tym samym stanowisku tak mają i nikogo to nie dziwi. No i nie wiem czy kręcić dalej aferę, bo jakoś no wydaje mi się oczywistę, że chce mieć w pełni wypełniony egzemplarz umowy u siebie, czy olać temat. Dodam, że to umowa zlecenie.
  • 11
@biniaczyna: "żeby zmniejszyć koszty i dlatego nie trzeba latać z dokumentami co 3 miechy" nie rozumiem.
Czyli co? mijają 3 miesiące i nie dają Ci nowej umowy tylko ta stara bez daty sobie leży ciągle? A data początkowa jest wpisana? Jak tak to jeszcze bardziej nie rozumiem
@biniaczyna: no to skoro co 3 miesiące muszą dać nową umowę to i tak trzeba latać przecież bo nie wpiszą daty jakiejś co by mówiła, że 6 miesięcy pracowałaś... Jak dla mnie to się zabezpieczają, że jakbyś nie dorobiła do pełnego miesiąca to piszą taką datę, że na kilka tygodni w dupie będziesz. Ja bym kręcił afere. Bez papieru to sie do kibla nawet nie idzie, a co dopiero do pracy.
@biniaczyna w jaki sposób udowodnisz że tam pracowalas bez swojej kopii? Zeznania ludzi ale czy będą chcieli? Monitoring ale może wyparowac. W razie jakis nie prawidłowości to Ty musisz udowodnić swoją rację.