Wpis z mikrobloga

Mirki używające #pc oraz należące #pcmasterrace - używa ktoś was monitora #4k do #programowanie / grania?
Zastanawiam się nad #lg 27UD68, ale widzę, że dużo osób poleca pójście w #monitory #1440p do gier a przy programowaniu w kierunku ultrawide (21:9).

Rozkład czasu

* programowanie (po godzinach) - 25%
* gry - 35%
* wszystko inne (wykop, reddit i cała reszta Internetu) - 40%

Co wybrać?

  • 4K 16.0% (8)
  • 1440p 62.0% (31)
  • Ultrawide 22.0% (11)

Oddanych głosów: 50

  • 23
@Raffael: Mam w swoim zestawie pcmasterrace dwa takie cacka od LG ( dokładnie ten model, który wskazałeś ) i jestem bardzo zadowolony. Z racji pracy jako grafik komputerowy, rozdzielczość 2x 4K wymiata. W grach też się sprawdza, ale oczywiście dużo zależy od tego jak wydajną masz kartę graficzną. Przy GTX1080 można spokojnie pograć w 4K nawet z wymaksowanym Wieśkiem ;) Jeśli jesteś hardcorowym graczem FPS, to rzeczywiście lepiej wziąć coś w
@St_Atheist:

Przy GTX1080 można spokojnie pograć w 4K nawet z wymaksowanym Wieśkiem


No ja akurat mam GTX 1070, ale jak widziałem testy to z wyłączonym antyaliasingiem (przy tej rozdzielczości niewiele wnosi i tak) i na w miarę wysokich detalach gry działają płynnie.

Jeśli jesteś hardcorowym graczem FPS


Nie pamiętam kiedy ostatnio w FPSa grałem.
@Raffael: no witam, no więc tak:
na wysokich rozdzielczościach w niektórych aplikacjach mogą wystąpić problemy ze skalowaniem - mam laptopa 13" z 3200x1800 i na przykład do korzystania z pgAdmina przydała by się lupa, a tak poza tym to jest super

co do monitora to nawet bym się nie zastanawiał, jeśli tylko budżet pozwala brałbym 4k
@Raffael: no jak gtx 1070 to imho max 1440p albo 2560x1080, 4k czy 3440x1440 na pewno bym nie wrzucał, no i pamiętaj też o calach, 1440p sensownie wygląda dopiero na 27, 4k na 32, poniżej będziesz miał skalowanie i będzie to bez różnicy czy weźmiesz 1080 czy 1440p na 24-25
@Jurigag: Póki co jak dla mnie wygląda dobrze. Niektóre programy wymagają nieco dłubania w ustawieniach bo nie skalują się dobrze.

@dob3k: Póki co zostaje z jedną. Poczekam na Vegę i zobaczę jak się wówczas rynek zmieni.