Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki! Sposób na szybki i w miarę tani obiad - sardynki z makaronem. Dwie puszki sardynek w oleju (opcjonalnie w sosie pomidorowym, ale lepsze w oleju), cebula, czosnek, puszka pomidorów, pęczek bazylii, makaron (ja akurat użyłam makaronu konjac, ale lepszy byłby zwykły), oliwa i najlepiej parmezan (u mnie zabrakło). Szklimy cebulę, wrzucamy odsączone sardynki, dusimy/smażymy trochę, wlewamy pomidory z puszki, redukujemy, na koniec dodajemy bazylię i czosnek. Na tym etapie dodałabym parmezan gdybym miała. Przekładamy ugotowany makaron, szast prast i gotowe. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Można:
- dodać startą marchewkę jak się ma więcej czasu (powyższe zrobiłam w ok. 15 minut),
- oczywiście użyć więcej makaronu (miałam tylko małą, 300g paczkę konjac - najadły się dwie osoby),
- pietruszka zamiast bazylii też się sprawdzi,
- na koniec oczywiście warto kapnąć oliwą z oliwek - już na talerzu.

Fota brzydka, bo telefon nie ogarnia. (,)

#gotujzwykopem #taniegotowanie #cojarobie
comfortably_numb - Czołem Mirki! Sposób na szybki i w miarę tani obiad - sardynki z m...

źródło: comment_nBNmaFR5mWCLiYjYwJAyJaYPeSmEJtnh.jpg

Pobierz
  • 4
@comfortably_numb robię tak tylko z tuńczykiem z puszki - jak sos bolognese tylko zamiast mięsa tuńczyk z puszki a dodatki zamiast marchewki to np cukinia jeśli sezon plus suszone pomidory oliwki czarne kapary co kto lubi :)