Wpis z mikrobloga

Co ten ze stealth-firingiem WG to ja nawet nie... RIP Akizuki, fajnie się grało ( ͡° ʖ̯ ͡°)

I wyrzucenie alt-fire dla lotnisk na t4 i t5 - zamiast balansować statki, zabierzmy niektórym ich podstawową możliwość robienia dmg (naliczanie XP i tak już #!$%@?śmy).

Nosz w dupę jeża, ci ludzie potrafią wszystko spieprzyć.

#worldofwarships
  • 21
@bidzej: Stealth fire to #!$%@? rak i powinno #!$%@?ć z gry więc bardzo dobrze że coś z tym robią. Ale jednocześnie coś muszą zrobić zeby zrekompensować stratę tego takiemu Akizuki czy Błyskawicy.

A z CV teir 4 i 5.... cóż.. są w #!$%@? i jeszcze bardziej OP, marzenie sealclubbera, ale po prostu powinny dostać solidnego nerfa (jak z resztą większość CV w grze), bo usunięciu alt ataku jest głupie po prostu.
@#!$%@?: Zao jedyne co miał to stealth-firing.

A na Akizuki będzie kaplica. Albo nie strzelasz i nie robisz dmg, albo strzelasz i robisz paręnaście k, bo później brakuje Ci HP - ten statek niczego nie wymanewruje ani nie ucieknie...
@#!$%@?: Zao ma retard proof armor, co w połączeniu z jego zasięgiem i działami i tak pozwoli mu w miarę spokojnie spamować HE z 18km xD Ale teraz przynajmniej będzie go widać i będzie nikła szansa mu #!$%@?ć w zamian xD
Trochę takie typowe WG, nawet jak ogarną co jest problemem to zamiast naprawić problem to #!$%@?ą #!$%@? wie co.


@Eau-Rouge: miałem kiedyś pomysł kupić sobie premkę na rok - ale przez takie akcje nie ma bata.
@Mr_Aves: może i tak. Ale i tak jest wkurzające jak wg nalicza samoloty. Szlak człowieka może trafić. A do tego torpedowanie które wygląda jak rzucanie bomb bo z alt firem w zasadzie wpadasz na bb tak że nie ma biedak szansy. I piszę to sam grając CV. Klient który ma dobrze opanowany alt fire sam wygrywa bitwy. Nie oszukujmy się.
@Slay72: proste wyjście - zmniejszyć ilość samolotów w eskadrach na wyższych tierach - nawet o niewielką ilość.

Najśmieszniejsza kwestia nerfów jest taka, że nerfią nie biorąc pod uwagę przeciętnego gracza tylko tego który bardzo dobrze wykorzystuje obecną mechanikę gry - tak jak z tą niewidzialnością - przeciętny pomidor nawet nie wiedział jak to sprawnie wykorzystać a nawet jak wykorzystał to często nabił DMG ale przegrał na capy bo był za daleko
@Slay72: NIE ZNASZ SIĘ, AA JEST OP, CV SĄ SŁABE, WG TYLKO SŁUCHA PŁACZKÓW GRAJĄCYCH PANCERNIKAMI. CV SĄ SŁABE I POTRZEBUJĄ BUFFA.
- pół /r/worldofwarships xD

TAKŻE BITWY POTRZEBUJĄ WIĘCEJ LOTNISKOWCÓW, TO ROZWIĄŻE PROBLEM PASYWNEJ GRY NA WYŻSZYCH TIERACH.
xD

Inna sprawa że nie wiem czy zabieranie alt ataku to dobry pomysł, to będzie uproszczenie rozgrywki i zmniejszenie wpływu umiejętności gracza na jego rezultaty. Chociaż z drugiej strony CV mają straszny
@Eau-Rouge: problem w tym że większość nerfów na korzyść pancerników miała miejsce właśnie przez tych płaczków - tak m.in znerfili Khabarovska - każdy inny okręt na tym tierze może kupić moduł na zasięg głównej baterii, tylko nie on. I tak właśnie prawdopodobnie dadzą też lepiej usytuowaną cytadelę dla Iowy i Montany, mimo że nie będzie to zgodne z prawdziwymi danymi.

Trzeba zmniejszyć liczbę samolotów w eskadrach i to rozwiąże problem. Czasem
- tak m.in znerfili Khabarovska - każdy inny okręt na tym tierze może kupić moduł na zasięg głównej baterii, tylko nie on.


@BadWood: Tak jakby Khaba potrzebował większego zasięgu dział. Tym bardziej po tym jak cofnęli mu nerf HE.

I tak właśnie prawdopodobnie dadzą też lepiej usytuowaną cytadelę dla Iowy i Montany, mimo że nie będzie to zgodne z prawdziwymi danymi.


@BadWood: Iowa i Montana potrzebują tego buffa. Po za
@Eau-Rouge: Piszesz że się nie znam:)
Nigdy nie twierdziłem że się znam:)
Ale ja słowem w swojej wypowiedzi nie odnosiłem się do kwestii tego czy CV są słabe czy mocne, czy aa jest op, czy nie. Pisałem jedynie na temat alt ataków i to wszystko i tego co mnie w nich wkurza. Przy zwykłym ataku samolotów bez alta masz szanse na wykonanie jakiegokolwiek manewru. Wyłapujesz jedną - góra dwie torpedy jak
@BadWood: @Eau-Rouge: @Slay72: czytam, czytam i wszystko mądrze piszecie, ale o Akizuki nie ma słowa - wszyscy już na nim kreskę postawili xD
Karwa, to był mój ulubiony IJN DD, a teraz będzie można go sobie wsadzić w luk torpedowy :(
@bidzej: Bidżej co ci mam powiedzieć. NA t8 ostatnio praktycznie tylko nim grałem. No i koniec miłości. Zasięg 12,2 km, nie skręca, prędkości brak. Siła ognia żadna. Torped mało a o kącie pod jakim je puszczasz nawet nie wspomnę:( Więc dupa blada. Jako jedyny z japońców pójdzie w odstawkę. I jako jedyny z IJN tak naprawdę straci grywalność. Pozostałe mają chociaż torpedy wiec nimi będzie się grało. Dział nie użyjesz, ale