Wpis z mikrobloga

Od dzisiaj w ramach eksperymentu przez tydzień będę starał się rozdawać ~40 zł dziennie w kryptowalucie za "mirkowanie" - tj, wpisy i komentarze

Szczegóły:

1. Próbujemy zbudować polską społeczność w serwisie Steemit, który płaci swoim użytkownikom za treści na które głosują inni użytkownicy.

Przykłady:
https://steemit.com/trending/games i praktycznie dowolny wpis/komentarz w serwisie

Co prawda pisząc po angielsku można liczyć na dużo większe kwoty i więcej głosów... ale na początek chciałbym zachęcić polską społeczność do pisania pod tagiem #polish

2. Nie jestem w stanie zagwarantować ile wart będzie mój głos. Dzisiaj jest warty ok ~$0.26 (głosów takich mogę oddać 40 dziennie). Jutro mój głos może być warty tyle samo, mniej lub więcej. Fakt jest jednak taki, że nie tylko ja głosuje. Obecnie najlepsze wpisy na Steemit w języku angielskim zarabiają ponad $100

3. Codziennie będę głosował na 40 najlepszych wpisów i komentarzy pod tagiem polish: https://steemit.com/created/polish

#kryptowaluty #steemit #cebuladeals #strimi #rozdajo
  • 21
@bluebluesky: token STEEM jest udziałem w całej sieci. Można go albo "wykopać/zarobić" (jak w bitcoin) pisząc coś co docenią inni użytkownicy, albo (jak w bitcoin) można go kupić/sprzedać na giełdzie lub od innych użytkowników.

W Bitcoinie kto "wykopuje" następny blok jest czynnością zawsze losową..oraz za każdym razem jeden górnik bierze całą wypłatę. W Steem wypłata za kopanie/blogowanie jest rozdzielana do użytkowników proporcjonalnie do tego jak inni użytkownicy uznali ich wpisy/blogi/tutoriale/komiksy... za
noisy - @bluebluesky: token STEEM jest udziałem w całej sieci. Można go albo "wykopać...
@Devid: O co chodzi z koniecznością zasilenia konta?


@bluebluesky: Nie ma potrzeby zasilania, na początek masz na koncie równowartość ~ 7 USD które możesz rozdać innym w formie votów itp. Tak ja to widzę, ale nowy jestem obserwuje bo projekt faktycznie niecodzienny. Szczegóły zna @noisy, który wypisał powyżej sporo nawiązań do btc. Ja bym to traktował bardziej jako sieć społecznościową, na której można zarobić dając dobry content, niestety nie
@noisy:

Im ktoś ma większe konto (bo więcej zarobił blogując, albo dokupił), tym jego głos ma większy wpływ na to, do kogo zostanie rozdzielona kasa za blogowanie

Przecież to oczywisty wałek.
@Devid:

7 USD które możesz rozdać innym w formie votów itp


technicznie rzecz biorąc, to nie jest rozdawanie. To co się dostaje to w prezencie od serwisu Steemit.com trochę wykopanych (na samym początku stworzenia sieci) tokenów STEEM (jak pokazuje strona Steetmi.com) wartych ok $6.

Ten wkład początkowy jest niemożliwy do wyjęcia, natomiast jest potrzebny każdemu użytkownikowi, by twoje STEEM stanowiły jakiś tam procent całości. Dokładnie taki procent całości masz potem wpływ
@bluebluesky: zadaj sobie takie pytanie, ile byłby wart wykop bez użytkowników - odpowiedź jest prosta - zero.

Zatem kto nadaje wartość wykopowi? Wykop wychodzi z założenia, że wartość serwisowi nadają programiści i inni pozostali pracownicy firmy, więc to im decyduje się wypłacać zyski z działalności. Steem wychodzi z założenia, że należy wynagradzać użytkowników i to z nimi dzieli się zyskami.

Wiemy jak działa wykop. Zielone konta nie mają takiej samej wartości
@noisy: wykop zarabia na swoich uzytkownikach, mala czesc z nich zarabia na promowaniu rzeczy przez wykop. Ale nikt nie wmawia uzytkownikom, ze kopią fikcyjną kryptowalute o stałym kursie wymiany i że wpłacając pieniądze do piramidy będą mogli zarobić. Nie mówię, że tam się nie da zarobić, bo w każdej piramidzie ktoś zarabia, ale nie zmienia to faktu, że cały system opiera się na dojeniu naiwnych
@bluebluesky:

Ale nikt nie wmawia uzytkownikom, ze kopią fikcyjną kryptowalute


http://github.com/steemit/steem - nie jest ona ani fikcyjna. Ma uregulowaną podaż i zasady - jak bitcoin.

o stałym kursie wymiany


a to to skąd wziąłeś?

Steem nie ma stałego kursu wymiany. https://poloniex.com/exchange/#btc_steem

wpłacając pieniądze do piramidy będą mogli zarobić.


Czy cechą piramidy finansowej przypadkiem nie jest wymóg, że trzeba wpłacić, by coś zyskać? Na Steem może zarejestrować się każdy. Ostatnio zrobił to