Wpis z mikrobloga

#logikarozowychpaskow

Wszystkie dziewczyny jakie spotkałem, nawet te o których mam cały czas dobre zdanie, są praktycznie takie same w swojej głębszej, "metafizycznej" warstwie. Wszystkie zachowują się jakby żyły w jakimś cholernym blogu kulinarno-podróżniczym. Obojętnie czy katoliczka, czy lewaczka, prosta dziewczyna czy wyższe warstwy. Wszystkie fascynują się wyjazdami za granicę, podróżowaniem, obcokrajowcami i zagranicznymi potrawami. Te bardziej "wysublimowane" od tych "prostszych" może odróżnia jedynie to że faktycznie więcej podróżują, więcej biegają, chodzą na różne imprezy kulturalne ale nie znalazłem żadnej, która wyłamuje się z tego schematu. Odczuwam charakterystyczne uczucie niesmaku, gdy zaczynam mówić o swoich wyjazdach i widzę jak dziewczynie zaczynają świecić się oczy.


Cytat stąd: http://www.wykop.pl/wpis/21942623/

Ale jaki to prawdziwe.
Łatwa rada dla #tfwngf #podrywajzwykopem: po prostu dużo podróżujcie, wklejajcie fotki jakie to zagraniczne potrawy jedliście, dużo tym mówcie. Jakąś na to na pewno złapiecie.

  • 36
  • Odpowiedz
@mk321: linkowany przez Ciebie wpis jest tak glupi i dęty, ze szkoda gadac. Nie podzielam Twojej opini - moze mam po prostu inne doswiadczenia niz Ty i autor cytowanego wpisu.
  • Odpowiedz
@benzdriver: spytaj się jakiegokolwiek młodego różowego paska z twojego otoczenia czy lubi: wyjazdy za granicę, podróżowanie i zagraniczne potrawy.

Policz ile odpowiedziało, że oczywiście, że tak i zaczną się świecić oczy, a ile powie, że nie. Sam się możesz zdziwić.
  • Odpowiedz
@mk321: ale to oczywiste. Na tej samej zasadzie zapytaj jakiegokolwiek mlodego niebieskiego paska, czy lubi: posmigac AMG, popic browara i poruchac fajne dupy.

Policz ilu odpowiedziało, że oczywiście, że tak i zaczną się świecić oczy, a ilu powie, że nie. Zdziwisz sie? ;)
  • Odpowiedz
Policz ile odpowiedziało, że oczywiście, że tak i zaczną się świecić oczy


@mk321: Ale co w tym złego? Większość ludzi jakich znam powie, że lub podróże i jedzenie. Problem w tym, że wielu ludzi (nie tylko dziewczyn) nie wychodzi poza bierne lubienie, bo jak zapytasz gdzie taka osoba (nie tylko dziewczyna) ostatnio była albo co obłędnie pysznego jadła to się okaże, że w sumie to nigdzie i sumie to nic;)

Inna
  • Odpowiedz
ale to oczywiste


@benzdriver: to jest fakt, ale jak widać nie jest oczywiste. Sam zaprzeczyłeś, że się nie zgadzasz, a teraz piszesz, że oczywiste. Po prostu przypominam ten oczywisty fakt i wybrałem sobie cytat, który ładnie to ujął (pomijając cały tamten wpis).

Na tej samej zasadzie zapytaj jakiegokolwiek mlodego niebieskiego paska, czy lubi: posmigac AMG, popic browara i poruchac fajne dupy.


Nawet nie wiem co to AMG (i wiele osób pewnie
  • Odpowiedz
Ale co w tym złego? Większość ludzi jakich znam powie, że lub podróże i jedzenie. Problem w tym, że wielu ludzi (nie tylko dziewczyn) nie wychodzi poza bierne lubienie, bo jak zapytasz gdzie taka osoba (nie tylko dziewczyna) ostatnio była albo co obłędnie pysznego jadła to się okaże, że w sumie to nigdzie i sumie to nic;)


@rdza: to jest złego, że jest to życie w obłudzie. Chęć życia jak w
  • Odpowiedz
@rdza: jeśli chodzi o to co napisałem:

A jeszcze gorzej jak inni tego od ciebie oczekują.


Tu tutaj masz przykład: http://www.wykop.pl/wpis/22794267/jezu-dlaczego-rozowepaski-musza-tak-bezmyslnie-pod/

- [przegląda rakstagram] O pacz nigger, moja koleżanka jest w Tajlandii, pojedziemy do Tajlandii?!

- A dlaczego nie do Gruzji lub na Islandię, tak jak planowaliśmy?


Różowy pasek wymusza na niebieskim jakieś podróże. Czemu? A bo koleżanka jedzie i ona też chce. O to własnie chodzi. Te dziewczyny tak naprawdę
  • Odpowiedz
@mk321: Po pierwsze nie zrozumiales wydzwieku mojego komentarza. Po drugie wpis do ktorego linkujesz jest po prostu glupi i przesiakniety bolem dupska jakiegos faceta, ktory ma spojrzenie na zycie zywcem wyjete z tandetnego harlequina ( to tanie romanse, gdybys nie wiedzial ). Po trzecie skoro jestes facetem i nie wiesz co to jest AMG, nie lubisz piwa i jedynie slowianki Cie kreca, to... jest to Twoja sprawa xD
Po czwarte sam
  • Odpowiedz
Facetów powie tak dużo mniej (a w większości tylko po to, żeby zaimponować dziewczynom, bo wiedzą, że im to się podoba).


@mk321: Ale faceci pewnie wymienią wspomniane przez Ciebie wyżej "nowe technologie i naukę" które w gruncie rzeczy niewiele będą się różniły od "podróżowania i jedzenia", bo pewnie ograniczą się do kilku frazesów o Musku i jakiejś ciekawostki o grafenie;)

to jest złego, że jest to życie w obłudzie.


@mk321:
  • Odpowiedz
@benzdriver: a co prawdziwy facet musi interesować się samochodami (właśnie wygóglałem) i lubić chlać? Jak utożsamiasz się z tym mem poniżej, to nie mam pytań.

Zauważ, że nie każdy to robol i fan chlania piwska w Passacie. Popytaj mężczyzn spoza serwisu mechanicznego. Zobaczysz, że jest dużo większe zróżnicowanie. Jeden interesuje się motoryzacją, drugi historią, boksem, inny grami komputerowymi, kolejny surwiwalem, a jeszcze inny podróżami (tak naprawdę, że to jego pasja, a
mk321 - @benzdriver: a co prawdziwy facet musi interesować się samochodami (właśnie w...

źródło: comment_huLwjcI0bUysRXkpr4DfrXUT8aJFJgzY.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
nowe technologie i nauka


@mk321: taaaa.. tylko, ze to, ze ktos powie, ze sie interesuje nowymi technologiami i nauka, jeszcze o niczym nie swiadczy.
Niechby chociaz przegladali jakies portale z nowinakmi i ciekawostkami, ale czesto to jest tak samo adekwatne, jak te podroze i kulinaria.
Poza tym - dlaczego to wartosciujesz? W sytuacji, gdy wszystkie te zainteresowania sa jedynie powierzchowne, co slusznie zauwazyla @rdza, to nie ma znaczenia, jakie to
  • Odpowiedz
Ale faceci pewnie wymienią wspomniane przez Ciebie wyżej "nowe technologie i naukę" które w gruncie rzeczy niewiele będą się różniły od "podróżowania i jedzenia", bo pewnie ograniczą się do kilku frazesów o Musku i jakiejś ciekawostki o grafenie;)


@rdza: owszem, tak często jest. Ale jest dużo większe zróżnicowanie u facetów niż u dziewczyn (tu przeważają podróże). Patrz komentarz wyżej. Np. @benzdriver nie wymienił nauki i technologii, a jest fanem motoryzacji. I
  • Odpowiedz
edyne co mi się udało znaleźć na kilkadziesiąt kobiet, to prawdziwe zainteresowanie: literaturą, muzyką, historią, rysowaniem


@mk321: a dlaczego uwazasz to za gorsze od sportu, informatyki czy motoryzacji? :>
  • Odpowiedz
Niechby chociaz przegladali jakies portale z nowinakmi i ciekawostkami, ale czesto to jest tak samo adekwatne, jak te podroze i kulinaria.


@agaja: no właśnie wielu przegląda i się rzeczywiście interesuje. A nie szczyt marzeń to: po prostu pojechać (a najlepiej jakby ktoś to załatwił). Bo to nie jest zainteresowanie tylko chęć "posiadania" podróży. Zwykły konsumpcjonizm.

Poza tym - dlaczego to wartosciujesz? W sytuacji, gdy wszystkie te zainteresowania sa jedynie powierzchowne, co
  • Odpowiedz
@agaja: a jeszcze dodam, żeby nie było. Bo widzę tendencję zbijania argumentów "łagodzeniem".

nauka, a nie podrozami


Tak, uważam, że prawdzie interesowanie się nauką jest bardziej wartościowe dla ludzkości niż prawdziwe interesowanie się podróżami. Naukowiec jest bardziej wartościowy dla społeczeństwa niż podróżnik. Naukowiec robi wiele dobrego dla ogółu, a podróżnik głównie dla siebie (no czasem względy rozrywkowe dla garstki osób). Także nauka jest bardziej pożyteczna niż podróżowanie, więc jest "lepsza" (utylitaryzm).
  • Odpowiedz
Wartościuję za względu na to, które są powierzchowne, a które nie są


@mk321: czyli, jesli masz dwie osoby, faceta, ktory cos tam wie, ze Musk i grafen, ale bez szczegolow, oraz dziewczyne, ktora faktycznie interesuje sie geografia, zwyczajami innych ludow, ich kultura i rowniez kuchnia, to palme pierwszenstwa przyznasz jej?
Jesli tak, to zwracam honor i wybacz, ze blednie zinterpretowalam Twoj wpis.
Po prostu wiele razy spotykalam sie z takim wartosciowaniem,
  • Odpowiedz
czyli, jesli masz dwie osoby, faceta, ktory cos tam wie, ze Musk i grafen, ale bez szczegolow, oraz dziewczyne, ktora faktycznie interesuje sie geografia, zwyczajami innych ludow, ich kultura i rowniez kuchnia, to palme pierwszenstwa przyznasz jej?


@agaja: tak, zdecydowanie jej! Takich ludzi potrzeba na świecie. Którzy rzeczywiście czymś się interesują i na czymś się znają.

Równie dobrze taka dziewczyna mogłaby zostać naukowcem, opisywać zwyczaje ludów itd. Kto powiedział, że naukowiec
  • Odpowiedz
Więcej facetów ma jakieś prawdziwe zainteresowania.


@mk321: O, a co jest wyznacznikiem "prawdziwości" zainteresowań? Znajomość tematu w czasie i w przestrzeni i aktywna praktyka? Czy a priori wartościujesz pewne zainteresowania jako prawdziwe a inne jako nie?
  • Odpowiedz