Wpis z mikrobloga

Pomimo wielu przeciwności losu wczorajszego dnia, takich jak kapryśna pogoda oraz połamany statyw udało mi się zrealizować kadr, który planowałem :)

Zdjęcie przedstawia zajezdnię GAJ we Wrocławiu. Wejścia do zajezdni pilnuje zabytkowy tramwaj MPK

Po więcej zdjęć zapraszam na mojego Facebooka

#fotografia #mojezdjecie #wroclaw #tramwaje #pzfoto.
Maniek89 - Pomimo wielu przeciwności losu wczorajszego dnia, takich jak kapryśna pogo...

źródło: comment_6lTaBS2ZJ9zD8SgLhLwy1nS4X5cg9mKE.jpg

Pobierz
  • 25
@Maniek89: O widzisz, dobrze wiedzieć :) A pytam, bo jak patrzę po moim "teście" w dobrych warunkach (mieszkanie, a więc ciepło itd.) to jestem w stanie utrzymać gdzieś do 1/8s, czyli jest to wartość dość ok.
@noriad: Generalnie są różne techniki, ze swej strony mogę polecić przytrzymanie łokci przy ciele co znacznie poprawia stabilność. Można też owinąć sobie pasek od aparatu na sposób pewnej "dźwigni". Ja generalnie trochę specjalnie dałem takie wysokie ISO bo moglem spokojnie zrobić to zdjęcie na 1600, ale chciałem przetestować technikę o której kiedyś czytałem, a która właśnie w tej chwili sprawdzam :P Chodzi w skrócie o to, że ustawiasz bardzo wysokie ISO
@Maniek89: e, efekt nie głupi. W sumie tak tylko pomyślałem, że pewnie jest trochę zabawy z wykadrowaniem tego, bo zawsze Ci się ręka minimalnie ruszy... chyba że jest do tego soft jakiś? Czyli wychodzi na to, że można zrobić z ~10 zdjęć na wysokim ISO i zrobić z tego szumy na niegłupim poziomie.
@noriad: W Photoshopie jest taka opcja, która Ci automatycznie wyrówna wszystkie warstwy. Edit -> Auto Align layers. Klik, kilka sekund i masz wszystko równo i ruszenie ręką zniwelowane. Potem już tylko Layer -> Smart Object -> Convert to smart object a następnie Layer -> Smart Object -> Stack Mode -> Mean i już. No powiem Ci ze dało rade nawet jak na z ręki z wysokim ISO