Wpis z mikrobloga

Ehh kiedyś bez tych wszystkich cegiei było lepiej i filmy były lepsze, naturalne...


@MyslalemNadTymNickiemDuzoZaDlugo: bo.. jest w tym dużo prawdy :) Porównaj "Coś" Carpentera z remakiem robionym prawie w całości w CGI. CGI wymuszają pazerni producenci, bo jest szybciej i taniej. Co ciekawe do remake "Coś" wynajęto ekipę do efektów praktycznych, zaczęto tworzyć modele i kukły i nagle z dnia na dzień im podziękowano. Efekt widać na ekranie - przeeksponowane,
  • Odpowiedz
@Zuchwaly_Pstronk: Oczywiście jeśli przedobrzy się z CGI, to nie będzie to dobrze wyglądało. Ale Ja wychodzę z założenia, że dzięki tej technologii na ekranie może powstać coś niesamowitego i nie raz miałem okazję owe coś zobaczyć. Sam Smaug jest tego najlepszym przykładem. Tak na marginesie szczerze polecam obejrzeć ten krótki dokument o jego powstawaniu.
M.....o - @Zuchwaly_Pstronk: Oczywiście jeśli przedobrzy się z CGI, to nie będzie to ...
  • Odpowiedz
@MyslalemNadTymNickiemDuzoZaDlugo: wszystko, co stosowane z umiarem i z wyobraźnią będzie dobrze wyglądać, i sam jestem fanem dobrego CGI (mój faworyt w użyciu efektów komputerowych to Project:Monster i Cloverfield. Większośc czasu bydle jest poza ekranem, a straszy jak cholera). Problem pojawia się, gdy całość efektów postanawia się oprzeć o animacje komputerową, jak w Hobbicie. Walka tych góro-ludzi czy Smaug byli fantastyczni, ale już np. Orki czy te jaskiniowe trolle wymiękają przy
  • Odpowiedz
@rzaden_problem: Powiedziałem, że szanuję zdanie każdego. W zdaniu, które zacytowałeś, odnoszę się do ogółu osób, które mają niezdrowe podejście do tematu. Ale poliester, poważnie? Azog został zrobiony świetnie i wygląda bardzo dobrze, a to, że porównuje się go do pracy charakteryzatorów, a nie CGI, to już doszczętna głupota. Oczywiście, że będzie to wyglądało inaczej. A cała kwestia specyficznego światła w Hobbicie to też zupełnie inny temat.
M.....o - @rzaden_problem: Powiedziałem, że szanuję zdanie każdego. W zdaniu, które z...

źródło: comment_AVFCf7u3QywBJrgRd73B9fFkBWKkqohj.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Azog został zrobiony świetnie i wygląda bardzo dobrze


@MyslalemNadTymNickiemDuzoZaDlugo: Jak dla mnie, jako losowego "oglądacza", jest fuj i nieco popsuł mi odbiór filmu. Moim zdaniem wygenerowana w ten sposób postać bardziej pasuje do gier (np. dobrze by się wpasował jako przeciwnik Geralta w takim Wiedźminie 3).
  • Odpowiedz