Wpis z mikrobloga

Skopaliśmy dziś z jednym bezdomnym około 150m2 działki. Praca dość ciężka bo polegała na wykopywaniu korzeni. Przychodzi fajrant po 5 godzinach i pytam się czy rozliczamy się dzisiaj czy całość jutro czy jak woli. A ten do mnie, że za dzisiaj to chociaż 10zł by chciał...
Oooo się #!$%@?łem bo 100zł przygotowałem.
Jutro sam będzie #!$%@?ć w takim razie.
Zwykle do takich prac biorę osoby bezdomne bo pracują bardziej sumiennie niż przypadkowa osoba chcąca dorobić. Jak wziąłem do noszenia gruzu to na koniec pracy wiaderko i miotłę umył.
A ciężką pracę nagradzam godnie.

#ogrodnictwo #praca #bezdomnosc
  • 17
@markkk92 nie, bo jak jutro będzie padać to roboty odwołane. W ogóle nawet nie rozmawialiśmy o pieniądzach. Za dzisiaj mówi, żeby chociaż 10zł. Pewnie jak ktoś go brał to robił za psi #!$%@? i stracił wiarę w ludzi. 100zł myślę że za tą pracę to ani mało ani dużo.
@markkk92 no tak. Nie biorę go na etat do ogrodnictwa a 20zł/h za fuchę to nie jest jakoś dużo mi sie wydaje. Albo w innym świecie żyje i powinienem mu dać te 10zł.

@janusz_pol ale jak tak każdy będzie oszukiwać innych to praca nie będzie miała sensu i ludzie zaczną w końcu kraść.
@siodemkaxx maliny zdecydowanie. Tutaj wyrywaliśmy haczkami mojej roboty korzenie od samosiejek klonów, które rosły już na ponad 2 metry. Mimo wczorajszej pogody szło się spocić. I tak mnie wyszło taniej niż miałbym brać firmę.