Wpis z mikrobloga

@umiar: serio ten convoy z bg za 7 dyszek "zjada" słynną bocialarkę, która daje koło 400lm (mam wersje z diodą XP-G2), a kosztuje 2x tyle? Tak pytam bo przymierzam się do zmiany światełka i totalnie nie mam rozeznanie wśród majfrendów :)

na bg nie ma niestety info ani o lm, ani o prądzie sterownika etc. :(
@brachistochrona: Ale testowałeś? Choćby krótkodystansowo? Taki Mactronic ma niby 5 lat gwarancji. A ten "Machfally"? Ma cokolwiek?

@Pegos: Latarki nigdy tak nie ustawisz. Albo będzie niepotrzebnie mocno świecić przed koło, albo oślepiać kierowców, albo płoszyć dziki w lesie (do tego się nadają) i najlepsze rozwiązanie, to lampka na drogi, latarka do lasu.
Cateye Volt 1600


@elKoyote: a testowałeś Cateye Volt 1600?
Ten machfally wygląda OK, ma setki pozytywnych opinii. Akurat jestem zadowolony z aktualnej pozycyjnej, ale jak się rozkraczy, to chętnie kupię tego machfally.

tylko pytanie czy taką latarke ustawie tak aby kierowców nie oślepiać


@Pegos: tylko jak na obrotowym uchwycie skierujesz w bok. Niestety żadne kolimatory itp. nie pomogą.
Niestety żadne kolimatory itp. nie pomogą.


@brachistochrona: @Pegos - oczywiście, że pomogą. Właśnie, że żadne "uchwyty" i kierowanie latarki w dół/bok nie pomagają, bo zwyczajnie za szeroko świeci. Mam soczewkę typu "stripe", 60 stopni i oryginalną. Stripe i bardzo ładnie odcina, nie oślepiając z naprzeciwka. Tylko zasięg nie jest już tak atrakcyjny wtedy i aż za mocno daje na boki, ale to mniejsze zło.

Jak testowałem? Stawiałem rower oparty o ścianę
@geuze: nie będę się kłócił, bo nie mam i nie będę miał kolimatora (nie chcę upośledzać obecnych właściwości latarki:)), ale można znaleźć opinie
https://www.forumrowerowe.org/topic/168574-oswietlenie-convoy-s2-mod-przeciw-oslepianiu/#entry1557873
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?p=219774#219774 - ten sam kolo, ale z obrazkami


Właśnie, że żadne "uchwyty" i kierowanie latarki w dół/bok nie pomagają, bo zwyczajnie za szeroko świeci.


@geuze: pomaga, bo mam s2, testowałem na sobie, no i widzę spot na poboczu po prawej, więc nie ma siły, aby to
@geuze: Mnóstwo kierowców ma w dupie rowerzystów i jedzie na długich. Poza tym chyba większość aut ma źle ustawione światła. Tak naprawdę czepianie się rowerzystów o oślepianie, to taka powielana bzdura. NAS nocnych jeźdźców jest pewnie 98% mniej niż kierowców samochodów. Pomijając debili jeżdżących z latarką skierowaną na wprost, to można oślepianie włożyć między bajki.
@geuze: Nie znam się aż tak na tym. wiem tyle, że często to ja jestem oślepiany przez przejeżdżające SETKI samochodów. Zrobiłem naprawdę wiele kilometrów późnymi wieczorami, nocami, bardzo rzadko widywałem kogoś z dobrym oświetleniem na rowerze. W rozmowach ze znajomymi kierowcami słyszałem głównie, że moja lampka nie oślepia bardziej niż przejeżdżający z naprzeciwka samochód. A jeździłem z podobno znienawidzonym przez kierowców solarstormem x2.
@MrSzatanek: ja mam podobne odczucia. Z resztą są dostępne artykuły po sporadycznych akcjach policji kiedy sprawdzają światła. Zawsze wniosek jest ten sam - w większości pojazdów są źle ustawione, albo świecą niewłaściwie.
No i drugi aspekt, trochę psychologiczny - jeśli widzimy samochód, to nie patrzymy mu w światła, ale jak jedzie rower z mocniejszą lampką... ROWER!? O nie, tak nie może być! OŚLEPIAJO! A wystarczy nie patrzeć się na źródło światła.
@brachistochrona: Poza tym, pozostaje jedna zasadnicza kwestia. Nazywa się #!$%@? SZYBA a to niestety często powoduje oślepianie od byle pierdoły.

A i nie jestem fanem teorii spiskowych, ale często w sklepach rowerowych słyszałem, że latarki i inne chińskie cuda nie nadają się na rower, bo oślepiają kierowców. Takie bajki są potem powielane, a sprzedawcy się cieszą, bo mają marżę ze stricte rowerowych lampek.
ale często w sklepach rowerowych słyszałem, że latarki i inne chińskie cuda nie nadają się na rower, bo oślepiają kierowców


@MrSzatanek: a te latarki w sklepach to gdzie są niby produkowane? Dlaczego np. część oferty decatholonu, czy mactronica widzę z innym znaczkiem na aliexpress (tylko sporo taniej)?

bo oślepiają kierowców


@MrSzatanek: a co z kierowcami, którzy oślepiają kierowców?:)
Kilka tyg. temu jechałem z wujkiem (zawodowy kierowca) jego osobówką i mówię,