Wpis z mikrobloga

Mirki jest prośba o pomoc dla pewnego człowieka. Nie wiem czy media w Polsce jakiekolwiek się tym zainteresowały, ale w Australii już któryś raz słyszę o tej sprawie i zgłębiłem się w historię tego człowieka nieco bardziej i postanowiłem pomóc umieszczając ten właśnie wpis.
O co chodzi? Pan Józef jest weteranem II WŚ, który chciałby wrócić z Australii do której przyjechał ponieważ w Polsce czekały go tylko problemy. Są teraz dwa wyjścia, jeśli uda się zebrać wymaganą ilość podpisów pod petycją, Pan Józef będzie miał szansę spędzić resztę życia w Polsce, o czym marzy. Jeśli nie czeka go samotność w jakimś domu opieki w Australii. Myślę, że warto pomóc.

Pod tym linkie można podpisać petycję oraz przeczytać kawałek życiorysu tego człowieka. Dajcie to jakoś w gorące ( ͡º ͜ʖ͡º)

#iiwojnaswiatowa #pomocdlajozefa #imigranci #emigracja #wykoppomaga #australia #polska
  • 17
  • Odpowiedz
@wietnam67: patrząc na polskie realia, jeśli chodzi o opiekę nad starszymi ludzmi, to mu bardziej pomożemy jak nie podpiszemy tej petycji i tu nie wroci.
  • Odpowiedz
@powiedz: nie ma raczej, po wojnie wyjechal do Australii gdzie zyl samotnie i bylo ok. Do czasu az mial wypadek, a potem go okradl pielegniarz. Czy cos w tym stylu, kiedys o tym czytalem.
  • Odpowiedz
@wietnam67: A możesz mu napisać, żeby nie wracał? Na szybko opisz wysokość emerytury, ceny oraz warunki w polskich szpitalach z dokładnym opisem, jak są traktowani pacjenci powyżej 60 roku życia.
  • Odpowiedz
@cynamonowa: @NieMogeSieZarejestrowac: @lavinka: Myślicie, że ktoś kto przeżył w AU tyle lat nie ma emerytury Australijskiej? Albo odłożonej kasy? Nie można zabronić nikomu spełniać swoich marzeń, a jak jego jest powrót do ojczyzny to trzeba mu to w miarę możliwości umożliwić. Wątpie, żeby żył wspomnieniami cały ten czas, ludzie tutaj interesują się Polską czasami bardziej niż ci co są na miejscu w kraju.
  • Odpowiedz
@wietnam67: no to gdzie problem? Kupuje bilet, przenosi emeryturę i się przeprowadza. Tylko dla niego to może być szok Polska dzisiaj, a Polska kiedyś, no i pewnie wcale nie będzie czuł się lepiej jak sądzi - wygląda na to, że nie ma żadnych bliskich, znajomych, więc i tak dopadnie go raczej samotność. No, ale warto spełniać marzenia, chociaż w tym wypadku mam wrażenie, że facet sobie wyidealizował mocno Polskę i
  • Odpowiedz
@cynamonowa: jest ubezwłasnowolniony. Nie może zarządzać swoimi pieniędzmi i kupić biletu.

Zrzutka jest na adwokata i pokrycie kosztów podróży. W Polsce ma się nim zająć rodzina współorganizującego zbiórkę.
  • Odpowiedz
powinien kupic w razie czego bilet w dwie strony.
Po pobycie 2 letnim w Australii nie wyobrazam sobie powrotu do PL na stale ... po 60 latach to bedzie kosmos dla niego.
  • Odpowiedz
@aldrig: czemu został ubezwłasnowolniony?

@Seraf: mam znajomego Niemca, który po powrocie z Australii do Niemiec przeszedł niemałą depresję, a co dopiero mówić o Polsce :D No, ale w sumie osoba w tym wieku już chyba tylko oczekuje na śmierć i wszystko mu jedno jaką opiekę dostanie (czy też nie dostanie).
  • Odpowiedz