Wpis z mikrobloga

Mircy, pewnie jaram się byle gównem no ale nic na to nie poradzę xD
Dostałem ostatnio na urodziny taki oto nożyk. Okazało się, że jest #!$%@? ostry(bez problemu depiluje przedramię) i po raz pierwszy miałem okazję podyrygowac w kuchni tak ostrym nożym i szczerze mówiąc - nie wyobrazam sobie powrotu do tępych noży. Pytanie jest nastepujące - w jaki sposób i czym ostrzyć taki nóż, żeby ciął włosy? Potrafię ostrzyć noże na kamieniu, ale nigdy nie miałem tak zajebistego efektu.

#noze #gotujzwykopem wołam #knifemaking bo się znają w końu
kobiaszu - Mircy, pewnie jaram się byle gównem no ale nic na to nie poradzę xD
Dosta...

źródło: comment_XKDTN48MUakHY4Z8zmJRHHTQ9ldOkFfd.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
@kobiaszu: dla mnie i pewnie 99.9% zwykłych Kowalskich taka ostrzałka jest przerostem formy nad treścią .
Ta do której podałem link jest prosta jak budowa cepa : wkładasz nóż do otworu z ceramiczną ostrzałką - 10;20 ruchów i nóż ostry bez ceregieli i ustawiania kątów ... po co sobie życie utrudniać ?
  • Odpowiedz
@kobiaszu: mi się wydaje, że overkill ale każdy ma swoje fobie, te fiskarsy się ostrzy kilkoma ruchami, taka stal, że co kilka-naście dni trzeba podostrzyć ale za to ostrzą się.. same, a zabawa z pręcikami tak często.. hmm (:
  • Odpowiedz
@CzapkaG: hmm, ciekawy materiał; w sumie zgadza się z tymi fiskarsami, na stronie podają dla niego HRC 53, no i faktycznie trzeba go ostrzyć często ale krótko
  • Odpowiedz
@kobiaszu: Mam identyczny nóż 1,5 roku i wczoraj dopiero ostrzyłem pierwszy raz.
Ostrzałka diamentowa Schrade którą dodają do noża SCHF36 i powiem Ci, że pięknie naostrzyła. To chyba taka zwykła ostrzałka diamentowa ale daje radę i dobrze ostrzy Fiskarsa.
  • Odpowiedz