Wpis z mikrobloga

Mircy, pewnie jaram się byle gównem no ale nic na to nie poradzę xD
Dostałem ostatnio na urodziny taki oto nożyk. Okazało się, że jest #!$%@? ostry(bez problemu depiluje przedramię) i po raz pierwszy miałem okazję podyrygowac w kuchni tak ostrym nożym i szczerze mówiąc - nie wyobrazam sobie powrotu do tępych noży. Pytanie jest nastepujące - w jaki sposób i czym ostrzyć taki nóż, żeby ciął włosy? Potrafię ostrzyć noże na kamieniu, ale nigdy nie miałem tak zajebistego efektu.

#noze #gotujzwykopem wołam #knifemaking bo się znają w końu
kobiaszu - Mircy, pewnie jaram się byle gównem no ale nic na to nie poradzę xD
Dosta...

źródło: comment_XKDTN48MUakHY4Z8zmJRHHTQ9ldOkFfd.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
  • 0
@kobiaszu tylko uważaj na czubek Mirku, bo łatwo można go uszkodzić. Co do ostrzałki to ja używam te 3 stopniowa z Ikea i wystarcza do tego w zupełności.
  • Odpowiedz
Ale do czego wam potrzebne są te elektryki??? Na ręcznej po kilku ruchach na jednej i drugiej powierzchni ostrzącej mam ostre ostrze noża. To już trzeba być uber leniem ,żeby nie mieć siły kilka razy po ostrzałce przesunąć nóż.
  • Odpowiedz
@kobiaszu: nie polecam czegoś takiego, to zrywa stal z krawędzi, zamiast ostrzyć nóż. Jeśli chcesz łatwo ostrzyć, przy założeniu że dbasz o nóż, nie tniesz nim betonu itd, zainteresuj się Lansy Turnbox.
@Sumienie_Wykopu: takie ostrzałki diamentowe do noża kuchennego też średnio, są dość agresywne, nóż kuchenny ostrzy się raczej na wyższych gradacjach chyba że jest wyszczerbiony albo musisz przeszlifować krawędź tnącą
  • Odpowiedz
@kobiaszu: dokładnie, trochę drogie ale bardzo łatwo utrzymać stały kąt ostrzenia, ponadto masz dwa możliwe kąty i teoretycznie możesz sobie dorobić inne (wywiercić otwory pod żądanym kątem), jest też trochę droższy zestaw z dodatkowo prętami ceramicznymi, którymi wygładzisz krawędź po tych prętach brązowych i będzie lepiej i dłużej trzymać ostrość.
  • Odpowiedz