Wpis z mikrobloga

Było o paniach (http://www.wykop.pl/wpis/22763925/juz-za-tydzien-startuja-w-warszawie-mistrzostwa-po/) czas o panach. Zawody facetów dużo gorzej obsadzone (w sensie, że wielu graczy z czołówki jest nieobecnych), ale i tak 6 graczy z rankingiem ponad 2600.
1. Kacper Piorun GM 2648
Kacper po genialnym sezonie dwa lata temu szturmem wszedł do światowej setki i do kadry Polski. W zeszłym roku była mała korekta, ale wciąż ranking bardzo solidny. Mistrz Świata w rozwiązywaniu zadań, bardzo silny gracz. Ale w MP nie ma dotychczas medali, najlepszym miejscem było czwarte. Szanse na złoto: 20%. Na medal: 50%

2. Mateusz Bartel GM 2638
Bardzo już doświadczony, czterokrotny mistrz Polski, który zwlaszcza w rodzimej Warszawie świetnie występuje. Byłby zapewne głównym faworytem mistrzostw, gdyby nie taki drobny fakt - na dniach ma mu się urodzić pierwsze dziecko, syn, przez co jego myśli mogą krążyć z dala od szachownicy. Szanse na złoto: 20%. Na medal: 50%

3. Michał Krasenkow GM 2620
Najstarszy i najbardziej doświadczony gracz. W mistrzostwach Polski w ostatniej dekadzie rzadko grywał. Spec w końcówkach. Raczej nie jest materiałem na zwycięstwa w turniejach, ale może tym razem doświadczenie zapunktuje. Szanse na złoto: 12%. Na medal: 40%

4. Aleksander Miśta GM 2617
Drugi na liście arcymistrz w dwóch dziedzinach (klasycznych szachach i kompozycji), zawodnik bezkompromisowy i skrajnie agresywny. Jak jest w formie jest groźny dla każdego, ale też pobił kiedyś niechlubny rekord MP ostatnich lat(1.5/13 - też w Warszawie). Tutaj albo będzie w formie i walczył o złoto. Albo nie będzie się w ogóle liczył. Szanse na złoto: 10%. Na medal: 30%

5. Grzegorz Gajewski GM 2615
Specjalista od debiutów, zawodnik ze sztabu Ananda. Rok temu zajął niespodziewanie ostatnie miejsce, rok po zdobyciu mistrzostwa. Obecnie tuż po rozwodzie, więc dużo zależy od jego stanu psychicznego. Może być pierwszy, może być daleko. Szanse na złoto: 10%. Na medal: 30%

6. Jacek Tomczak GM 2601
Jeden z młodszych zawodników, ale już bardzo doświadczony. Bardzo solidna poznańska szkoła szachów (tak, styl gry może zależeć od miasta - zwłaszcza jak uczą konkretni trenerzy). Raczej nie materiał na złoto, zwłaszcza że pewnie z treningami ciężko przy półrocznym dziecku. Szanse na złoto: 5%. Na medal: 20%

7. Bartosz Soćko GM 2590
Daleko na liście, ale zawodnik bardzo silny i doświadczony. Mnóstwo medali MP, w tym jeden złoty. Obecnie grywa już troche mniej, ale jak dla mnie jest jednym z możliwych zwycięzców. I nie mówię tego tylko dlatego, że mnie ostatnio ograł :)
Szanse na złoto: 15%. Na medal: 40%

8. Bartłomiej Heberla GM 2577
Przedstawiciel najliczniej reprezentowanego rocznika '85. Zrobił mniejszą karierę niż Bartel czy Gajewski, choćby także przez przerwę na grę w pokera. Zawodnik raczej bez większych szans na zwycięstwo, ale nie skreślałbym go, bo z każdym graczem tutaj ma szanse wygrać. Szanse na złoto: 5%. Na medal: 20%

9. Daniel Sadzikowski IM 2541
Najlepszy polski IM, młody zawodnik, który ma już na rozkładzie wielu naprawdę silnych graczy. Jeszcze nie jego rok, ale za 2-3 lata będzie miał ponad 2600 i będzie się liczył w walce. Chyba, :) Szanse na złoto: 2%. Na medal: 15%

10. Łukasz Jarmuła IM 2473
Jedyny gracz poniżej 20 lat na tych mistrzostwach. Ciężko mi cokolwiek powiedzieć, on zaczął grać jak ja już w zasadzie przestałem, więc nie mam opinii. Ale raczej nie teraz. Choć jak Klekowski prawie wziął złoto, to czemu nie on? Szanse na złoto: 1%. Na medal: 10%

#szachy #ciekawostkiszachowe

Kto wygra MP panów?

  • Kacper Piorun 22.2% (2)
  • Mateusz Bartel 44.4% (4)
  • Michał Krasenkow 0% (0)
  • Aleksander Miśta 0% (0)
  • Grzegorz Gajewski 11.1% (1)
  • Jacek Tomczak 0% (0)
  • Bartosz Soćko 11.1% (1)
  • Bartłomiej Heberla 11.1% (1)
  • Daniel Sadzikowski 0% (0)
  • Łukasz Jarmuła 0% (0)

Oddanych głosów: 9

  • 8
@whoru:
Pozwolisz, że odpowiem jak pies z tego kawału :)

Poszedł facet z buldogiem do parku, a tam odbywały się wyścigi hartów.

Buldog mówi do faceta:

- Zapisz mnie proszę. Na pewno wygram! Zobaczysz...

- Co ty buldog, nie dasz rady.

- Mówię ci, że dam. Proszę zapisz mnie.

Więc zapisał facet buldoga na wyścigi. Po chwili wszystkie psy stanęły na starcie, a wśród nich buldog. Sędzia dał znać, otworzyły się
@whoru:
A tak na serio - zasadniczo już nie gram, z niektórymi szachistami trzymam jakikolwiek kontakt, z niektórymi nie. Z Radkiem bliskim kumplem nigdy nie byłem, więc nie wiem co się dzieje u niego i dlaczego nie gra. Tak samo jak nie wiem czemu nie grają Świercz czy Duda. Mogę się spytać kumpla z PZSzachu, on będzie wiedział. :)

Czy rozniósł to nie przesadzajmy - inni to są też zawodnicy nie
@Ragnarokk: pamietam jak Kacper byl jeszcze dosc mlody to balismy sie z nim grac, bo po przegranej byl nieobliczalny ( ͡° ͜ʖ ͡°) nic tez nie zapowiadalo, ze tak sie mocno sie wybije. Trafil na dobrego trenera?
A tak btw ! kim jestes?
@Darros:
Bywał nieobliczalny, może dalej jest, ale ostatnio żeby się wkurzył to widziałem dobre 6 lat temu. Choć, tak jak pisałem, obecnie mało obecny w świecie szachowym jestem :)
Co do trenerów, to raczej nie była kwestia trenera, a pracy, zaparcia i naturalnych zdolności. Ale znów, Kacper to zbyt młody zawodnik bym go dobrze poznał, kiedy on wyskoczył ostro w górę to ja już praktycznie nie grywałem. Grałem z nim raz,