Wpis z mikrobloga

@sargento: Wiesz u mnie moze byc tez kwestia ze nie jezdze szybko, ewentualne podjazdy to powolne zdrapywanie sie a nie zasuwanie na pelnej #!$%@?.

Generalnie rower ktory zarzuciles ma w mojej opinii 2 genialne rzeczy na wyprawowy:
1. Z przodu tylko jedna zebatka - prostota, mniej sie psuje, ja mam 3 i dawno stwierdzilem ze najwiekszej moglbym nie miec, pytanie tylko czy tyl ma taki zakres ze zapewnia odpowiednie przelozenia.
2.
  • Odpowiedz
@DryfWiatrowZachodnich: Zdecydowanie rower wyprawowy nie potrzebuje amortyzatora, a nawet jest niewskazane by był. Na sztywno, zwłaszcza na stali i takich gumach, da się przejechać praktycznie wszystko.
Bagażnika na sakwy nie trzeba - bikepacking wita. Istnieją ludzie, patrz np.: @metaxy , którzy z taką dużą torbą podsiodłową objechali w niecały miesiąc Polskę.
Tak ustawione hamulce w sensie klamek? Jeśli tak, to kolejny strzał w stopę z niewiedzy. To jedna z najwygodniejszych opcji
  • Odpowiedz
@fixie: Osobiscie nie wyobrazam sobie jazdy bez amortyzatora. Mam za wrazliwe dlonie, nawet z nim musze uzywac rekawiczek by palce nie dretwialy potem, bez niego bylaby absolutna tragedia.

Zalezy o jakiej wyprawie mowimy - dla mnie "wyprawa" znaczy "biore namiot i spie na dziko", a jego sie bez bagaznika po prostu nie da przewiezc. Przynajmniej taki jak ja mam :D

Co do kierownicy moze masz racje - nigdy z takiej nie
  • Odpowiedz
@fixie: I przez takie podejscie masa ludzi ktorzy wierza w takie pierdy ma kompleks - sasiadow, zachodu, czegokolwiek, bo przeciez tylko eksperci maja prawo sie odzywac.

Dobra, pytanie do mniej buraczanych uzytkownikow - serio da sie bez amortyzatora i z tak ustawionymi klamkami hamulcow jechac wygodnie na wyprawe? Bo osobiscie sobie tego nie wyobrazam.
  • Odpowiedz
@DryfWiatrowZachodnich: Powyżej ekspercko się wypowiadałeś, że ów rower nie nadaje się na wyprawy, zanegowałeś przy tym wszystkie jego cechy, idealnie nadające się do dalekich wypadów. Zostałeś zweryfikowany i okazało się, że:
a) masz wrażliwe dłonie i nie potrafisz sobie wyobrazić jazdy bez amortyzatora (sic!),
b) masz duży namiot, więc potrzebujesz bagażnika - ciul z tym, że istnieją namioty składające się w rozmiary śpiwora,
c) nie widziałeś, nie potrafisz sobie wyobrazić.

No
  • Odpowiedz