Wpis z mikrobloga

#drony #qx90 #betaflight #banggood

Siema, wjechał do mnie qx90 z banggooda w wersji z transmiterem i6 eachine. Dron od początku driftował w tył i w prawo.

Na forum znazłem temat ze od którejś wersji cleanflighta ludzie mieli podobny problem, jeden nawet skwitował ze po wgraniu betaflight problem driftu znikł. Ja też tak zrobiłem licząc na szybki rezultat. Jednak sytuacja się w ogóle nie poprawiła, jest tak samo. Do tego, wg tego filmiku

https://www.youtube.com/watch?v=cVf_ikZkYU4

ustawiłem całą konfiguracje i teraz wyraźnie się inaczej zachowuje. Gdy dodaje przepustnicy nie wszystkie silniki startują równo, ostatecznie kulawo się podnosi. Dron zaczyna świrować w trakcie lotu - im dłużej go utrzymuje w powietrzu tym bardziej się przechyla.

Nadmienię, żę na cleanflightcie zachowanie driftu było tożsame - oprócz silników - te startowały równo.

I teraz część właściwa:

1. czy istnieje jakiś sposób, żeby stwierdzić wykluczyć że problem leży w sprzęcie ( accelometr, zyroskop ) ?

2. próbowałęm kalibrować zyroskop i accelometr, przez tzw sticks commands, prawa galka w dol przepustnica w gorny lewy bądź dolny lewy, nie specjalnie pomaga. Próbowałem subtrimy i endpointy, ale też nie specjalnie. Jakieś porady ?

3. może ktoś ma qx90 na betaflight i mógłby zrzucić swoją konfigurację ?

4. próbowałem ustawić failsafe`a ale albo czegoś nie kumam albo ten dronik nie wspiera takiej opcji. Ta panika w oczach gdy wyłączyłem aparaturę

Już na sam koniec dorzucę, ze wczoraj wjechal kurier z qx90 i eachine vr d2. Jarałęm się jak dzieciak, banan mi z ryja nie schodził przez cały dzień w fabryce. Google okazały się jebnięte a z QX nie daję rady. Od wczoraj siedzę na maksa #!$%@? ....
  • 3
To co opisałeś w pkt 2 w większości przypadków powinno pomóc, upewnij się.
Odnośnie pkt 1 (i ogólnie) to podłącz do komputera i sprawdź czy pokazuje wychylenia zgodne z rzeczywistością. Jeśli tak to upewnij się czy na pewno wszystkie silniki są sprawne. Pewnie z komputera możesz zadać stały poziom obrotów to daj 4x 100% i sprawdź czy generują tyle samo ciągu. Jeśli dwie kwiestie były na tak to da się tym latać
@Wu70: Dzięki za promyczek nadzieji. Command sticsk jakby działało, chyba za krótko trzymałem w daną stronę. Jednakże gdy już ustawię że nie leci w prawo, to nagle zaczyna prosto, jak zrobię prosto to znowu w lewo i tak w kółko. Ma jakiś chory fetysz na ten prawy kierunek. Gdy lecę w prawo to się wyraźnie bardziej przechyla a potem jakby nie wracał do swojego położenia.

Jeżeli chodzi o to wychylenie do
@NikczemnyPan: wszystko zależy jak bardzo odlatuje w którymś kierunku bo oczywiście nigdy nie będzie tak że zostanie w miejscu. ;-) delikatnie sobie korygujesz trimem i trzeba z tym żyć, a najlepiej latać szybko bo do tego jest fpv:)

Jeśli te odchyły 0.1-0.3 w stopniach to tak, jest ok.

Odnośnie silników to miałem na myśli ze smigielkami sprawdzić, bierzesz rękę pod i czujesz czy tak samo ciągną. Ostatnio mi uciekał w jedną