Wpis z mikrobloga

Janusz Korwin-Mikke:

To, że średnia inteligencja kobiet jest niższa od mężczyzn, jest po prostu w podręcznikach psychologii. Każdy może to sobie tam przeczytać.


Ok, parę podręczników z zakresu psychologii przeczytałem i nie potwierdzenia dot. większej inteligencji nie znalazłem. Czy ktoś z #4konserwy może podać, na jakie podręczniki pan Ozjasz się powołuje, czy jednomyślnie przyznajemy, że znów majaczy?

#bekazkorwina #bekazprawakow #neuropa #polityka
NapalInTheMorning - Janusz Korwin-Mikke:
 To, że średnia inteligencja kobiet jest niż...

źródło: comment_d9UhOCvpZ1beUk2RVlgpiuyVTUaWK6Ht.jpg

Pobierz
  • 26
@NapalInTheMorning: Według Ciebie to że w paru podręcznikach nie znalazłeś czegoś takiego jest dowodem na to że tak nie jest?

Ja w takim razie proszę o badania które mówią o tym że kobiety są tak samo inteligentne jak mężczyźni. Może kilka cytatów z tych Twoich podręczników?

Pierwszy lepszy wątek : https://www.reddit.com/r/TheRedPill/comments/4ifkgp/gender_differences_in_intelligence_brain_size_and/

Większość wykresów jakie znalazłem wygląda jak ten załączony. Nawet jeśli założymy że różnica w poziomie inteligencji obu płci jest marginalna,
ArturoMaran - @NapalInTheMorning: Według Ciebie to że w paru podręcznikach nie znalaz...

źródło: comment_Vn7wK8G45aMnOO3zMvb2PkQEEBS0CtRL.jpg

Pobierz
@NapalInTheMorning: wiemy że inteligencja jest (przynajmniej częściowo) dziedziczna więc możemy także zakładać że istnieje czynnik genetyczny
wiemy że istnieje dymorfizm płciowy w zakresie siły i wzrostu (sam o tym wspomniałeś)

czy istnieje jakiś powód, jakieś prawo które by zakazywało dymorfizmu płciowego w zakresie inteligencji, czy też jej najpowszechniej badanej, bo mierzalnej, formy czyli tak zwanego IQ? czy to w zakresie średniej wartości czy też dystrybucji???