Wpis z mikrobloga

Janusz Korwin-Mikke:

To, że średnia inteligencja kobiet jest niższa od mężczyzn, jest po prostu w podręcznikach psychologii. Każdy może to sobie tam przeczytać.


Ok, parę podręczników z zakresu psychologii przeczytałem i nie potwierdzenia dot. większej inteligencji nie znalazłem. Czy ktoś z #4konserwy może podać, na jakie podręczniki pan Ozjasz się powołuje, czy jednomyślnie przyznajemy, że znów majaczy?

#bekazkorwina #bekazprawakow #neuropa #polityka
NapalInTheMorning - Janusz Korwin-Mikke:
 To, że średnia inteligencja kobiet jest niż...

źródło: comment_d9UhOCvpZ1beUk2RVlgpiuyVTUaWK6Ht.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
Kobiety są słabsze w rwaniu o 50kg

kobiety są mniejsze średnio o 14cm od męzczyzn

@rasjanek20: dziwnymi rzeczami zajmują się te dzisiejsze podręczniki do psychologii...

kobiety są mniej inteligentne o 3-5 pkt IQ

Tak, te wybiórcze dane obalałem już jakiś czas temu. Jednak wciąż, który z podręczników psychologii powołuje się na te informacje i stwierdza, że kobiety są mniej inteligentne?
  • Odpowiedz
czyli krótki poradnik jak sprawić, by syn z wdzięczności dźgnął cię nożem

@takie_chwile_jak_te: dzięki odpowiedniemu wychowaniu, syn wyrasta na prawdziwego, silnego, niezależnego mężczyznę i stara się strącić schorowanego starca w hierarchi dla dobra stada.

Takie dźgnięcie trzeba więc rozpatrywać jako najwyższą formę uznania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: nie trzeba patrzyć do podręcznika wystarczyć nie być daunem żeby zauważyć jaki % kobiet a jaki mężczyzn zajmuje się nauka i rozwojem cywilizacji mam tu na myśli wprowadzanie nowych technologii czy tam patentów
  • Odpowiedz
nie trzeba patrzyć do podręcznika wystarczyć nie być daunem żeby zauważyć jaki % kobiet a jaki mężczyzn zajmuje się nauka i rozwojem cywilizacji mam tu na myśli wprowadzanie nowych technologii czy tam patentów

@Baksju: tyle ignorancji, półprawd i błędów językowych w tak krótkim poście - winszuję.
  • Odpowiedz
Ok, parę podręczników z zakresu psychologii przeczytałem i nie potwierdzenia dot. większej inteligencji nie znalazłem.


@NapalInTheMorning: Ja żadnej, ale twierdzenie o średniej inteligencji w moim odczuciu jest prawdziwe i wynika z własnych obserwacji. Zresztą, do #!$%@?, jakie to ma znaczenie? Chodziło o to by Korwina pokazali w TV i dzięki temu może ktoś posłucha jak mówi o poważniejszych tematach.
  • Odpowiedz
kobiety są mniej inteligentne o 3-5 pkt IQ

Tak, te wybiórcze dane obalałem już jakiś czas temu. Jednak wciąż, który z podręczników psychologii powołuje się na te informacje i stwierdza, że kobiety są mniej inteligentne?


@NapalInTheMorning: 1. co jest nie tak z tamtymi badaniami?
2. Dlaczego domagasz się podręcznika, który jest słabszym źródłem wiedzy od przeglądu publikacji?
  • Odpowiedz
Dlaczego domagasz się podręcznika

@Paladin_Woodrugh:

To, że średnia inteligencja kobiet jest niższa od mężczyzn, jest po prostu w podręcznikach psychologii


co jest nie tak z tamtymi badaniami?

Pisałem już o tym jakiś czas temu. W skrócie: badań nad związkiem płci i inteligencji są setki i większość nie wykazuje różnic w poziomie inteligencji między kobietami a mężczyznami. Wybranie kilku, które na to wskazują i ignorowanie reszty jest manipulacją.
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: a, to w takim razie w porządku. Cośtam dzwoni, ale nie wiadomo w którym smartfonie.

Po zaznajomieniu się z faktografią moja opinia jest taka, że ta różnica o 3-5 punktów jest i tak mała w porównaniu do tego jak wykluczone edukacyjnie kobiety były przez wiele lat, najpierw systemowo, ale przez długi czas też społecznie.
  • Odpowiedz
@Baksju @Paladin_Woodrugh bo mężczyźni zajmują skrajne wartości- jest więcej mężczyzn debili i mężczyzn naukowców. I to właśnie można zauważyć: więcej naukowców, robotników, przedsiębiorców i alkoholików jest mężczyznami, a więcej kobiet pracuje na stanowiskach umysłowych (korporacje). Dlatego średnia jest bardzo podobna i czasem wydaje się że kobiety są mniej inteligentne.
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: Kiedy robiono polską standaryzację testu matryc Ravena (test inteligencji ogólnej) w dwóch czy trzech grupach wiekowych wyszła istotnie statystycznie różnica na korzyść mężczyzn. Jednak po ponownym przebadaniu tych samych grup wiekowych różnice zanikły. Nie wiadomo do końca skąd te różnice wynikły.
@rasjanek20: Te 3-5 pkt to tak naprawdę żadna różnica, bo nie liczy się sam wynik, tylko jak ten wynik odnosi się do norm danego testu jakim ta inteligencja
  • Odpowiedz