Wpis z mikrobloga

@srsly_meh: Gówno prawda. Znam takich co dostali prace od razu po liceum w wieku 19-20 lat w ADB, w dziale R&D tylko dlatego, że umieli coś a nie mieli wykształcenie. Jedna z tych osób nawet nie poszła na studia bo jej się nie chiało. Druga skończyła inżyniera, bo dalej też mu się nie chciało. Mają się dobrze. Niedawno też załatwiłem kumplowi (8 lat doświadczenia w front-end) pracę w pewnej firmie farmaceutycznej,
@AnonimoweMirkoWyznania: Lepiej się wyspecjalizować w czymś konkretnie.To już nie te czasy gdzie szukali jednej osoby do klepania w backendzie, fronendzie, ogarniania serwera i jeszcze grafiki :) Owszem są firmy, co nadal chcą takie osoby, ale one nie płacą tak dobrze, jak te firmy, co chcą fachowców w danej dziedzinie. Nawet front-end już się dzieli na CSS/HTML i Javascript.

Tak więc ucz się jednej konkretnej rzeczy ale dobrze.
@srsly_meh: nie mam pojęcia co ty człowieku za przeproszeniem #!$%@? :) z całym szacunkiem, ale masa dobrych programistów nie ma studiów, bo wybrali pasję i zawód zamiast papierka. Powiem więcej, większość świetne opłacanych, znacznie lepszych ode mnie ludzi w mojej robocie zwyczajnie nie ma studiów. Skupili się w życiu na karierze, od razu. Czasem miałem okazję zerknąć na rekrutacyjne rzeczy nasze i co ciekawe ludzie po studiach mieli z nimi straszne
Liczą się umiejętności

Więc koniec końców wystarczy chcieć i działać


@indywidualny: @andrew1985: tego typu teksty mnie przekonały do tego żeby wziąć się za programowanie, ale po dwóch latach Javy, kilku projektach w webowych frameworkach i dlubaniu we froncie od rekruterow słyszę przeważnie narzekania że bez doświadczenia w pracy w grupie i potwierdzonych komercyjnych projektów to oni nie chcą.
Jasne, możliwe że jeszcze do niedawna było tak że każdy kto coś