Wpis z mikrobloga

#emigracja Gdzie? Nie w celu pracy ;) nie szukam jej... szukam fajnego miejsca do życia z możliwościami, w miare rozwiniętego, z ładną pogodą i gdzieś gdzie można patrzeć w przyszłość z optymizmem.

#uk - za dużo Was tam Polaków, brzydka pogoda i generalnie syf
#niemcy - to już nie są Niemcy
#czechy - ponoć nas nie lubią i to taka bardziej laicka Polska
#slowacja - lubią nas bardziej, ale takie zadupie trochę
#islandia - zimno
#australia - trzeba egzamin IELTS i te pajONki
#kanada - całkiem spoko, jeszcze
#usa - tam mnie nie wpuszczą, firma 1and1 twierdzi, że ich okradłem na $1000 bo nie wiedziałem, że hosting się przedłuża automatycznie, kiedy się odezwali po 3 latach kazałem im się #!$%@?ć ;)

Jakiś fajny kraj, gdzie jest ciepło i jest przyszłość ;)
#hiszpania ? hmmm
  • 36
@unknown_stranger: no ta Hiszpania kusi, ciepło, miło, murzyni kręcą biznesy na południu zamiast się wysadzać, trochę rząd jest socjalistyczny, ale i tak kwota wolna od podatku najwyższa w Europie, nieruchomości nadal tanie, blisko do Polski (autem 15h), łatwy język ;)
Portugalia gorzej, bo bezrobocie ;)

Z tymi krajami Azji, w szczególności Tajlandia, Filipiny, Wietnam... nie ma się co podniecać. Na pewno nie są friendly dla expatów, a ludzie, którzy tam siedzą,
ponoć nas nie lubią i to taka bardziej laicka Polska


@RometAnd: a gdzie tam. Nie lubią warszawiaków i innych napinaczy. Potrafią czerpać frajdę z życia. Stabilnie i bezpiecznie.
Słowacja: no straszne zadupie, rzut kamieniem do Wiednia. Fajna przyroda, fajne podejście do sportu, zwłaszcza w zimie.
Rumunia: ogromne możliwości, świetni ludzie. Minus: syf większy niż u nas. Kilku znajomych pojechało zwiedzać, zostało na stałe, sami nie potrafią/chcą powiedzieć z czego żyją xd
@BAGUVIX: rzeczywiście jest! :) ale ja kupowałem hosting w jakimś amerykańskim oddziale, wygasł, zapomniałem i myślałem, że się deaktywuje... po 3 latach rachunek chcieli, w skrócie im powiedziałem, że nie obchodzi mnie prawo amerykańskie bo podlegam prawu polskiemu, gdzie taka usługa nie podlega automatycznemu przedłużeniu
@BAGUVIX:: @unknown_stranger: @mrocznaszyszka:
Taka ciekawostka, nasze pepiczki zamykają pierwszą trójkę najczystszych krajów w Europie pod względem powietrza po Szwajcarii i Luksemburgu. Oczekiwana długość życia wynosi 3 lata więcej niż w Polsce, ale i tak daleko im i nam do Hiszpanii 5 lat lub do Australii gdzie żyją 10 lat dłużej niż my.

Może warto swoje życie ulokować tutaj?
https://www.google.pl/maps/@50.9251502,15.0267445,10.62z?hl=pl

granice 3 państw, fajna przyroda i powietrze, nie jest to
@RometAnd: byłeś w malaga?

Bieda aż piszczy, a bloki to wyglądają jak w Maroko nie w Europie.


W Hiszpanii jest bieda i kiepsko z normalną pracą bez znajomości. Tak twierdzą Hiszpanie co ich poznałem w Irlandii.

Malaga jest tania, bo ma jedno z największych problemów z bezrobociem tam.

Plus to jest Costa del Crime. Scumbagi z UK tam uciekają jak interes ma problem w domu albo robi się niebezpiecznie.
@unknown_stranger: Porto jest doskonałym przykładem biedy w Portugalii. Przejdź się trochę dalej niż Ribeira i Vila Nova de Gaia i zobaczysz zalew pustostanów z zabitymi oknami. Stare miasto/centrum turystyczne jak najbardziej robi wrażenie.