Wpis z mikrobloga

CZY POWSTANIE SEQUEL "GLADIATORA"?

Ridley Scott, który wyreżyserował słynnego „Gladiatora” ma pomysł na kontynuację filmu. Nie wiadomo na razie, czy dojdzie on do skutku, ale z pewnością byłoby to wyjątkowe wydarzenie.

„Gladiator” to jeden z najgłośniejszych filmów w historii. Historia Maximusa poruszyła widzów na całym świecie i do dziś produkcja ta jest uznawana za jeden z największych reżyserskich sukcesów Ridleya Scotta. Wydaje się, że twórca chciałby ten sukces powtórzyć, mimo tego, że fabuła filmu stanowiła zamkniętą całość i trudno doszukiwać się tam drogi do kontynuacji.

Jak wyznał reżyser w rozmowie z „Entertainment Weekly”, ma pomysł na kontynuację „Gladiatora”. Nie wiadomo jednak na razie, czy dojdzie ona do skutku. – Wiem, jak sprowadzić go z powrotem. Już słyszałem te wszystkie zarzuty od wytwórni, brzmiące „ale przecież on nie żyje”. Ale jest pewien sposób, by go przywrócić. Nie wiem czy kiedykolwiek do tego dojdzie. Gladiator był nakręcony w roku 2000, od tego czasu Russell trochę się zmienił. W dodatku obecnie też jest zajęty, ale postaram się zainteresować go moim projektem – powiedział.

Na dalsze ewentualne informacje trzeba póki co poczekać.

http://www.imperiumromanum.edu.pl/odkrycie-rzymskie/powstanie-sequel-gladiatora/

#imperiumromanum #historia #liganauki #gruparatowaniapoziomu #ciekawostkihistoryczne #film
źródło: comment_hMpY18Z3swqpblo4kYpgwqcS0BbW1kBH.jpg
  • 9