Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, gdzie kupujecie auta? Rozglądam się w stolicy za żwawszą benzyną (najlepiej bez turbo), nadwozie hatch/coupe, do 10 lat, nie jakieś koszmarnie drogie w eksploatacji. Samochód służy do pracy, codziennie przejeżdżam ok. 50km głównie po mieście, raz na dwa tygodnie trasa krótka 250km, raz na kilka miesięcy trasa taka z 800km w obie strony. Jakiś konkretny model polecacie?

#samochody
  • 27
@nunkun: otomoto.pl, allegro.pl, czasem gratka.pl, czasem olx.pl. giełdę i komisy warto obskoczyć, czasami coś siedzi na wyciągnięcie ręki. nie mniej jednak sporo komisów ofertę przedstawia w necie.
Co to znaczy żwawsza benzyna? Ja polecam Hondy Civic, ale do 10 lat wchodzi tylko VIII, a ta ma 140 KM (żwawsza? dla jednych tak, dla innych nie), lub 201 KM (głośna, paliwożerna). Nie mniej jednak co raz więcej głosów (również na mirko), że
@zolwixx: Do setki w mniej niż 11sek, to jest dla mnie w osobistym odczuciu żwawszy samochód :) Te Hondy są w sumie fajne, a coś konkretnego ma tendencję do psucia się w tej słabszej wersji?
@nunkun: z tego co słyszałem (a ja albo coś wiem, albo słyszałem), to zawieszenie gorsze (droższe? awaryjniejsze? nie wiem...) niż w poprzednim modelu. Elektroniki też więcej. Ogólnie jednak udany model, tylko nie wiem, czy 140 KM schodzi do 11 sekund.

Wg linku tutaj to schodzi poniżej 11 sekund, no i w ogóle cud miód http://www.auto-swiat.pl/uzywane/test-dlugodystansowy-hondy-civic-1-8-intrygujaco-solidna-uzywane-opinie-dane/7dyj4e
Ale jeszcze mam pewną dozę niepewności. Nie lubię nowych samochodów ( ͡° ʖ̯ ͡
@nunkun: civic 2.0 160 KM (2004-2005), tylko ceny mają za duże jak na leciwe już auto. Ja niestety zmuszony byłem wziąć 1.6 110 KM. Wersja 2.0 miała lepsze wyposażenie w standardzie.

Co do Aurisa, to brałem go pod uwagę, ale troszkę mały był. Corolla już lepiej. Jednak w opinii mechaników Toyota nieznacznie ustępuje Hondzie, no ale tu zakładam już subiektywizm.
Patrzyłem też na inne wozy typu Seat Leon, VW Touran, Kia
@nunkun niewiem dlaczego wszyscy polecaja civica jako zwawszy samochód... Majac 25k mozesz szukac audi s3 (225km + 4x4). Ewentualnie volvo 2.5T. jesli coupe to e46 330 w mpakiecie.
@kfffasny: może dlatego, że Audi i BMW są ciut droższe w utrzymaniu.

Panie, pieprzysz pan, o auto trzeba dbać, nic nie ma prawa się psuć, nie trzeba dolewać 10 litrów oleju na 1000 km

No właśnie ojciec ma bardzo przyjemne (jazda) i nieprzyjemne (serwis) wspomnienia po Audi A6 (akurat to był diesel 2.5 V6), a BMW miało kilku znajomych no i... jakbym miał sporo pieniędzy, to brałbym BMW, Audi na pewno