Wpis z mikrobloga

Mirki z pod tagu #remontujzwykopem #remont Postanowiłem zrobić sobie remont. Wszystko ładnie pięknie ale pojawił się jeden problem. Chcę powiesić telewizor na ścianie, problem polega na tym że jest to ściana gipsowo-kartonowa. Boje się że taka ściana telewizora nie utrzyma, więc pomyślałem sobie, że ścianę trzeba wzmocnić. Tak sobie wykminiłem, że dobrą opcją było by do tej ściany GK przymocować płytę OSB jako wzmocnienie i później obudowanie jej płytkami gipsowymi. Czy takie wzmocnienie będzie ok? Czy jakieś inne pomysły są lepsze i godne uwagi?
  • 7
@Ricx: powiesic na plasko czy na uchwycie z ramieniem? Jak na plasko to sruby molly wystarczą. Jesli na ramieniu to co mowisz jest sluszne, taka plyte warto byloby przykrecic dodatkowo do stelaza.
@Ricx: myślę że "rozwalenie" ściany zajmie mniej czasu niż układanie płytek. Zobacz, wycinasz od góry do dołu prostokąt szeroki na +/- 2m. Dajesz tam stelaż wg mnie drewniany, do tego stelaża kręcisz wycięte gk i zbroisz siatką i gipsujesz, przycierka i malowanie. Przecież zrobisz to zanim 3 piwo dopijesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ricx: mowiac stelaz mialem na mysli ten gotowy z profili. Powinien byc co 60 cm, wykryjesz go detektorem do metalu albo nawiercajac cienkim wiertelkiem. Ale do montazu na plasko kolki molly do plyt gk wystarcza. Ja mam na podwojnej plycie zamontowane szafki kuchenne, fakt ze duzo daje tez szyna do montazu.