Wpis z mikrobloga

Czytając komentarze pod znaleziskami o gwałcicielu własnej córki, zacząłem się zastanawiać nad orientacją czy też preferencjami seksualnymi - nie tyle własnymi czy czyimś konkretnymi, co po prostu kwestią wpływu otoczenia na ich kształtowanie.

Czy lesbijką/gejem/bi się rodzi? A może rodząc się ma się jedynie predyspozycje do zostania takowymi, a to późniejszy wpływ na otoczenie ma wpływ (być może nawet decydujący) na to, jaką orientację ludzie obiorą.
A może, rodzimy się z heteroseksualną kartą, a to później otoczenie nas "deprawuje"?

Zawsze skłaniałem się ku temu, że takimi ludźmi się po prostu rodzi. No biseksualiści mogą w zasadzie w większym stopniu być podatni na to, by zboczyć w jedną czy drugą stronę. Skłaniałem się ku temu, głównie z tego powodu, że raczej ciężko byłoby, aby heteroseksualista nagle został gejem czy homoseksualista poważanym członkiem społeczności - jako, że moim zdaniem nie jest to bowiem choroba, zboczenie czy dewiacja, nie jest imho odwracalne.
Zastanawiam się, jak wy uważacie - jak to jest z normalnymi orientacjami seksualnymi?

Generalnie, znam tylko 1 osobę, o której wiem, że jest takiej orientacji, więc ciężko mi coś wywnioskować od znajomych. Jestem Ciekaw waszej opinii.
#neuropa #lgbt

Co decyduje o naszej orientacji?

  • Wyłącznie geny - w momencie urodzin 33.8% (26)
  • Geny i pierwsze lata wpływu otoczenia 7.8% (6)
  • Geny i czas do okresu dojrzewania 16.9% (13)
  • Geny i wydarzenia z całego okresu życia 15.6% (12)
  • Tylko pierwsze lata wpływu otoczenia 6.5% (5)
  • Tylko czas do okresu dojrzewania 0% (0)
  • Tylko wpływ otoczenia na nasze życia 2.6% (2)
  • Lewactwo i inne zboczenia 3.9% (3)
  • Gry komputerowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■ 13.0% (10)

Oddanych głosów: 77

  • 10
@Clear: niedawno było znalezisko na ten temat z filmikiem z vlogu "naukowy bełkot", tam sobie zobacz, dobrze zebrana wiedza ze świata nauki. Swoją droga co to jest normalna orientacja seksualna? Bo użyłeś takiego określenia.
@Datura: To nie jest orientacja a parafilia. Orientacje wyroznia się te które wymieniłeś jako normalne, wiec w ogóle mówienie o orientacji jako normalnej czy nienormalnej jest bez sensu.
To nie jest orientacja a parafilia.


@piezometr: Odnoszę się do tego bo nawet na wykopie były o to kiedyś buledópy w stylu Why do people want to normalize pedophilia like a "sexual orientation". Do you want your kids to be fucked by some 50 year old man? oraz sugerowanie że zła unia i gender po homoseksualizmie chcą to legalizować.
@Datura: No to tak twierdzi jeden psycholog, który nawet boi się mówić o tym otwarcie, tylko anonimowo na ama redditowym, w sumie nie dziwne bo wyglada to tak jakby sam był pedo i chciał wybielić trochę tych ludzi :) A co do pedofilii jako orientacji to czy jakaś instytucja naukowa zalicza pedo do orientacji? Ja nic o tym nigdy nie słyszałem i podejrzewam ze jednak świat nauki traktuje to jako parafilie,
No to tak twierdzi jeden psycholog


@piezometr: Nie jest to taka pierwsza opinia.
Also nie widzę w tym żadnej próby wybielania.
A wspomniałem o tym tylko dlatego że w każdej dyskusji na temat homoseksualizmu zaraz wyskakuje jakiś fanatyczny jego przeciwnik i porównuje go do pedofilii. Zazwyczaj stosując niemal ten sam "argument" jaki zacytowałem tam wyżej. Tyle.
Jak przyjdzie OP to się go zapytaj co miał na myśli pisząc o normalności.