Wpis z mikrobloga

Bez spoilera ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Żona TW WOLFGANGA, ambasadora Polski w Niemczech - z woli PiSu, Julia Przyłębska NIE ZNA konstytucji własnego państwa (choć mieszka w Niemczech to jednak obywatelstwo ma polskie, a nawet mówi po polsku).

Nie byłoby w tym nic dziwnego, wszak wiele żon tajnych współpracowników SB nie zna polskiej Konstytucji - ale ta akurat, została na szybko (i tradycyjnie już - ze złamaniem prawa) powołana przez Andrzeja "Długopisa" Dudę na p.o. prezesa Trybunału Konstytucyjnego.

Julia Przyłębska, jako prawnik, sędzia Trybunału Konstytucyjnego i osoba z łaski prezesa Kaczyńskiego kierująca jedną z najważniejszych instytucji rzeczywistości prawnej w Polsce ma obowiązek znać art. 90 ust. 1 Konstytucji RP, który stanowi, że „Rzeczpospolita Polska może na podstawie umowy międzynarodowej przekazać organizacji międzynarodowej lub organowi międzynarodowemu kompetencje organów władzy państwowej w niektórych sprawach”.


Trochę #pszypau - wypadałoby coś niecoś jednak wiedzieć o Ustawie Zasadniczej.

Więcej w artykule.

WYKOP:http://www.wykop.pl/link/3644945/julia-przylebska-prezes-trybunalu-konstytucyjnego-ktora-nie-zna-konstytucji/

Pobierz Ospen - Bez spoilera ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Żona TW WOLFGANGA, ambasadora Polski w Niemczech ...
źródło: comment_bFoKg18xQWvecvTnJG3jO7uOwNWkfZ0A.jpg
  • 14
@Ospen: poprzedni też nie znał (opracowane przez niego rozwiązania potem zostały uznane za niekonstytucyjne przez sam TK) i co? i nic bo w takich sporach politycznych o nic innego nie chodzi oprócz tego żeby trwały
@Waleczny_ramol:

możesz wskazać tę umowę międzynarodową, która daje komisji weneckiej jakiekolwiek kompetencje organów państwowych?


A gdzie ja coś podobnego napisałem?

Komisja wenecka opiniuje. Sam idiota Waszczykowski ją zaprosił, a potem jęczał, że zajmują się Polską, a nie...Turcją ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Równie dobrze mogę tu napisac:

Możesz wskazać, te umowę międzynarodową, która traktuje o strzelaniu Ci orzeszkami ziemnymi w oko...


Sugerując, że napisałes coś podobnego.
@stan-tookie-1: No misiu...ale profesor Rzepliński zanim został prezesem TK, był przez 3 lata sędzią w tym Trybunale... Do którego to wybrano go 222 głosami głównie PiS i PO przeciwko kandydatowi LiD.

Przybłędzka do TK trafiła tylko i wyłącznie dzięki większości parlamentarnej PiS, a na p.o. Prezesa powołano ją z pominięciem procedur

To nie jest to samo.
@Ospen: i jak widać dostał te 222 głosy w politycznym głosowaniu a nie w głosowaniu na największe kompetencje.
te 222 to nie była większość parlamentarna? uzbierali mniej głosów niż Lid i mimo to wygrali? chyba nie.

Nie wiem jaki organ jest w mocy określać czy prezes TK został powołany z pominięciem czegoś czy nie, ale wygląda na to że ma dość słabą moc sprawczą żeby odwołać takiego kogoś.

plus

na p.o.