Wpis z mikrobloga

Język angielski to nie język, a jedynie chwast, komunikator głosowy. Ten język to jakiś horror. Owszem, szybki i łatwy do nauczenia, ale nic poza tym. To bardziej puzzle niższego poziomu, gdzie pytania się tworzy przez zamianę kolejności. Termofor to „hot water bootle” a góral to „highlander”. Synonimów praktycznie brak, zabarwić, zdrobnić też nie ma specjalnie czego.

W erze komputerów, big data i szybkiej analizy danych lingwiści powinni wyjść już dawno z inicjatywą sztucznego języka, który zapobiegnie seplenieniu, faflunieniu, możliwie odporny na wady wymowy (duzy plus dla sparaliżowanych) będzie zwięzły, nie będzie polegał na tonacji jak chiński, nie będzie zależny od historycznych zaszłości (jak np. ó-u – dzisiaj w wymowie nie ma różnicy a ortografia pozostała). Tymczasem komputery nie radzą sobie nawet z rozszyfrowaniem mowy delfinów, której szyk wskazuje że nie jest jedynie przypadkowym zlepkiem pisków. Eh, to jest coś czym warto się zająć, a nie loty kosmiczne, podatki i inne takie. #gorzkiezale #oswiadczenie #niepopularnaopinia #copypasta
  • 22
  • Odpowiedz
@absinth: o, ucieszysz się, znalazłem te wyjątki: https://pl.wiktionary.org/wiki/Kategoria:Wymowa_polska_-_wyj%C4%85tek_od_dwuznak%C3%B3w

117 słów to niewiele, zwłaszcza że głównie mało używane i głównie pochodzenia zagranicznego, podobnie jak nazwiska np. pochodzenia niemieckiego są problematyczne i zazwyczaj wymawiamy po niemiecku. Z tych słów to tak na szybko patrząc chyba tylko "marznąć" nie można przeczytać "normalnie" "mażnąć", reszta tych słów by brzmiała podobnie i zrozumiale, tylko "dziwnie".
  • Odpowiedz
W erze komputerów, big data i szybkiej analizy danych lingwiści powinni wyjść już dawno z inicjatywą sztucznego języka, który zapobiegnie seplenieniu, faflunieniu, możliwie odporny na wady wymowy (duzy plus dla sparaliżowanych) będzie zwięzły, nie będzie polegał na tonacji jak chiński, nie będzie zależny od historycznych zaszłości (jak np. ó-u – dzisiaj w wymowie nie ma różnicy a ortografia pozostała)

esperando?
@KingaM:
btw. kiedyś czytałem (w świecie wiedzy) że wszystkie języki świata
  • Odpowiedz