Wpis z mikrobloga

@krol-gor Ej a wiesz że jak zatrudniasz chyba minimum 2ch niepełnosprawnych to masz dotacje i ogólnie zarabiasz na tym więcej niż im płacisz. Dla tego w każdym maku jest 2 max 3. Nie dla tego że mak jest dobroduszny. Czysta kalkulacja na zysk.

Przepracowalem w Mc dość sporo czasu. Nie jako ten niepełnosprawny ale pamietam że właśnie na tym to polegalo. Biznes

A i 95% czasu to kuchnia, rozladunek towaru, zaplecze, mycie
  • 5
@Qontrol jasne, że wiem. Masa firm tak robi. #!$%@?ąc od zysku jaki na tym ma restauracja nawet to mycie stolików, praca na kuchni z innymi sprawiła, że poczułem się dobrze, że hurr durr wykluczenie, a Ci ludzie pracują sobie i żyją sobie. Zarabiają odzciażając swoje rodziny i nawet jeżeli to "kosztuje" państwo to myślę, że suma potrzeba na renty (z powodu braku zatrudnienia czy coś) plus jakiś procent moich podatków są tego
@darosoldier widać, ze nie wiesz o czym mówisz... zarobki w Maku są normalnie, umowy o pracę, ubezpieczenia itd. Jak ktos sobie daje radę to moze zarobić 1.7 / 2k netto.
@krol-gor: Jakieś 2 lata temu chyba w OBI chciałem zapytać o coś obsługę i zaczął coś pokazywać rękami i okazało się, że jest głuchoniemy. Też fajnie, że pozawalają takim ludziom pracować.
W maku też spotkałem niepełnosprawnych, chyba nawet z zespołem Downa. Jak dla mnie super sprawa.