Wpis z mikrobloga

#rozowepaski #komunikacjamiejska #logikarozowychpaskow #feminizm

Wsiada stary dziadek do autobusu. Wszystkie miejsca siedzące zajęte, w 80% przez różowe w przedziale wiekowym 20-50. Różowe błyskawicznie zauważają dziadka i podejmują natychmiastowe działania mające na celu poprawę sytuacji - czyli szukanie wzrokiem najbliższego faceta w wieku produkcyjnym aby skupić na nim spojrzenia i dać mu znać, że powinien dziadkowi ustąpić. Wszakże nawet w tzw. "dzień mężczyzny" ustąpienie miejsca facetowi przez kobietę to totalna abstrakcja i nawet nie przechodzi taka opcja przez umysł. Wiadomo, trzeba natychmiast przenieść presję na najbliższego samca, żeby zwalić na niego, że to on jest zły nie ustępując bo to przecież mężczyzna i jego obowiązek, a one są spoko.

A tak z miesiąc temu w metrze byłem świadkiem sytuacji jak jakaś baba w wieku ~~ 45 lat wyleciała z ryjem na losowego faceta (trudno mi ocenić wiek, 30?), że jak mu nie wstyd, że babci miejsca nie ustąpił - sama oczywiście zupełnie nieświadoma jakby konceptu "kobieta też może ustąpić kobiecie". A młodsze od niego dziewczyny siedziały w tej samej okolicy.

#!$%@? polska kultura księżniczki.
  • 64
  • Odpowiedz
@Khaine: wybacz, ale nie masz racji. Dziewczyny zawsze pierwsze się zrywają z krzeseł. Ja przeważnie nawet nie siadam, bo wiem, że zaraz komuś trzeba będzie ustąpić. Za to 40 letnie janusze nigdy się nie podniosą, bo mają za ciężkie brzuchy.

Nawet wczoraj wracając z jogi byłam świadkiem takiej sytuacji: do tramwaju wsiadła staruszka o lasce, podeszła do pierwszego z brzegu janusza i zapytała uprzejmie: "czy mogł by mi pan ustąpić miejsca" na co janusz odpowiada: "nie!, niech sobie pani idzie na przód, może tam są wolne". To był tramwaj typu Krakowiak, który jest dosyć długi, i raczej wątpliwe, żeby staruszka dała radę dojść na drugi koniec, gdzie i tak raczej miejsc nie było.
Powiedziała mu, że jedzie tylko dwa przystanki, i potem mu zwolni, to łaskawie ją puścił, ale wisiał nad nią i walił jakieś teksty o tym, że starzy ludzie powinni siedzieć w domu.

Żadna kobieta nigdy się nie zachowała w taki sposób. Młodzi faceci też przeważnie ustępują. Nawet stare dziadki nie raz się zrywają dla starszych pań. Ale najgorszy typ to wielkie janusze lvl 40-50. Wszystkich taranują brzuchami, nie znają zwrotów grzecznościowych i przeważnie roznoszą uroczy aromat fajek
  • Odpowiedz
Ale najgorszy typ to wielkie janusze lvl 40-50. Wszystkich taranują brzuchami, nie znają zwrotów grzecznościowych i przeważnie roznoszą uroczy aromat fajek albo piwa.


@nika_blue: Ano, to też jest prawda. Ale bądźmy sprawiedliwi - Grażyny w tym wieku są tyle samo warte. Właśnie taka Grażyna się wtedy w metrze dowaliła do faceta o to żeby ON ustąpił, zamiast dać przykład jeśli tak bardzo jej to ciąży na sumieniu. Jakby ona się
  • Odpowiedz
@Khaine: ja ustępuje najczęściej właśnie mężczyznom w podeszłym wieku, rzadziej kobietom bo denerwuje mnie ich postawa, jak ustępuje jej miejsca to zamiast podziękować i usiąść to przewraca oczami i sapie nad jakimś facetem bo to on powinien wstać
  • Odpowiedz
@Khaine: kiedyś jechałam autobusem - tydzień po wyjściu ze szpitala, czując się jak gówno i nie będąc jeszcze do końca oswojona ze swoim niedowidzeniem, siedziałam. Jakaś baba wyskoczyła na mnie z mordą że "starsi ludzie stoją". Odpowiedziałam jej zgodnie z prawda, że niestety nie ustąpię miejsca, bo jestem chora. Ni #!$%@?, dalej słuchałam jakiegoś #!$%@?. Sens?? Jak mogę to wstaję, jak nie - to po co, ale nigdy nie wymagam
  • Odpowiedz
@hazawwin: Dziadki w 80% przypadków nie uważają w ogóle, że ustąpienie miejsca im się "należy". Często odmawiają. U babć jest odwrotna proporcja, 80% milcząco uważa że ktoś powinien jej ustąpić (najlepiej facet), 20% nawet o tym nie myśli i zdarza się odmowa.

Moja babcia (ś.p.) też była z tych 80% - i między innymi to ją zabiło. Że ona jest stara, nic już nie powinna robić, wszyscy powinni wokół niej
  • Odpowiedz
@Khaine: Ostatnio dwa razy ustępowałam miejsca, ale jak jestem zmęczona to siedzę dopóki ktoś poprosi. Czasem jestem zapatrzona w telefon i nie widzę co się wokół dzieje więc uważam że od zapytania nikomu korona z głowy nie spadła.

Warszawa


Tak, jestem w Warszawie i dziś dziewczyna jedna ustąpiła miejsca, wczoraj jakiś chłopak. Gdzie ty widzisz takie patologie nie wiem.
  • Odpowiedz
@Khaine: Mówisz że wszystkie różowe zaczęły się na ciebie patrzeć tak ( ͡° ͜ʖ ͡°) interesujące... A zdarza Ci się też myśleć że jak ktoś się śmieje w autobusie to śmieje się z Ciebie? Jak tak to zgłoś się do najbliższego psychiatry ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kiedyś dużo przejeździłam w autobusach i rzadko widywałam młodych chłopaków wstających by ustąpić starszej osobie. A
  • Odpowiedz
@DubKidz: @Khaine: ok, może w Warszawie jest inna kultura. W Krakowie zawsze ktoś ustąpi miejsca starszym, robią to i dziewczyny i faceci, a jak widzę jakieś chamskie zachowania to przeważnie tylko ze strony właśnie takich sfrustrowanych januszy którzy się czepiają innych. Moja babcia często przyjeżdża do Krakowa, ma 75 lat i zawsze jest zachwycona jacy tu wszyscy mili i uczynni i zawsze ustępują i pomagają, nawet bez proszenia.
  • Odpowiedz
@Khaine: mam to w dupie, bo jeśli jadę autobusem gdziekolwiek, ostatnie na co mam ochotę to siadanie na jakimś wysiedzianym foteliku, za to coś Ci zdradzę - pracuję z ludźmi różnej płci i płeć nie definiuje prostactwa, chamstwa czy głupoty. Serio serio.
  • Odpowiedz
@Khaine: Jechałem PKS-em i źle się czułem, autobus pełen, duszno i musiałem stać. Pani koło 40-50 lat siedząca obok zauważyła że ciężko oddycham i sama mi ustąpiła miejsca.
  • Odpowiedz